hava 39° Orta
DOLAR 32,6709 % % 1.22
EURO 34,9441 % % 0.1
GRAM ALTIN 2.446,56 % % 2,32
ÇEYREK A. 4.000,13 % % 2,32
BITCOIN 66.851,99 % -1.355
SON DAKİKA

BETA’da AR-GE’ye büyük önem veriliyor

Son Güncelleme :

10 Haziran 2019 - 2:37

/ 444 views kez okundu.
BETA’da AR-GE’ye büyük önem veriliyor

Vali Mahmut Demirtaş, kent ekonomisine ve istihdama katkı sağlayan firmalara düzenli olarak gerçekleştirdiği inceleme ziyaretlerini, meyve ve fidancılık sektöründe faaliyet gösteren BETA Fidancılık Firmasında sürdürdü.

ADANA (GÜNEY HABER)-Vali Mahmut Demirtaş, kent ekonomisine ve istihdama katkı sağlayan firmalara düzenli olarak gerçekleştirdiği inceleme ziyaretlerini, meyve ve fidancılık sektöründe faaliyet gösteren BETA Fidancılık Firmasında sürdürdü.

Vali Mahmut Demirtaş, Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte gerçekleştirdiği ve İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin’in de hazır bulunduğu incelemeleri sırasında firma yöneticileri Gürsel Tanrıver ve Emine Tanrıver’den üretim, istihdam ve ihracat konularında bilgiler aldı.

Firma yöneticileri Vali Demirtaş’a verdikleri bilgilerde, 1992 yılından bu yana faaliyet gösteren Beta Fidancılık’ın, Damızlık parselleri, Biyoteknoloji ve Doku kültürü Laboratuvarları, tam otomasyonlu seraları ve deneyimli uzman kadrosuyla meyve ve fidancılık sektöründe Ar-Ge yapan, teknoloji üreten entegre bir firma olduğunu ifade etti.

ÜRÜNLERİN YÜZDE 60’I İHRAÇ EDİLİYOR

Firma yöneticileri, Vali Mahmut Demirtaş’a verdikleri bilgilerde, tesislerde üretilen ürünlerin yüzde 60’ının yurt dışı pazarlara ihraç edildiğini,  BETA Ar-Ge departmanında meyve ıslah projeleri ve moleküler biyoloji çalışmalarının en titiz şekilde  yürütüldüğünü belirtti.

TESİSLERDE İNCELEMELERDE BULUNAN VALİ DEMİRTAŞ, FİRMA YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Verdikleri bilgilerin yanı sıra fidancılık sektöründeki başarılı çalışmaları ve Ekonomiye katkılarından dolayı firma yöneticilerine teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş ise, üretim ve istihdama katkı sağlayan firmaların daima yanlarında olacaklarını vurguladı.

Vali Mahmut Demirtaş’ın BETA Fidancılık Firması’ndaki inceleme ziyareti, firma yöneticilerinin şahsında tüm yatırımcılara başarılar dilemesiyle son buldu.