logo

Biz de Varız Destekleme Derneği hızla büyüyor

Anız konusunun gündeme getirilmesinin ardından geniş katılımla toplanan dernek, genel kurul kararı alırken, yeni projelerle ilgili de bilgi aktarıldı.

ADANA (GÜNEY HABER)-Anız konusunun gündeme getirilmesinin ardından geniş katılımla toplanan dernek, genel kurul kararı alırken, yeni projelerle ilgili de bilgi aktarıldı.

Kısa süre önce kurulmasına rağmen, Adana için, hızla yükselen bir ivmeyle çaba göstermeye başlayan Biz de Varız Destekleme Derneği, hayli geniş bir katılımla Divan Oteli’nde toplandı.

Toplantıda 9 Ekim 2019 tarihinde genel kurul yapılması kararı alındı ve dernek tüzüğü ile üye alımları konularında bilgi verildi.

Biz de Varız Destekleme Derneği Başkanı Esin Parlak, Adana için, toplum yararına çok sayıda konuda çalışmayı planladıklarını, kentin daha çağdaş ve yaşanabilir hale gelmesi için, gönüllülük esasına dayalı olarak, yoğun çaba harcamaya devam edeceklerini söyledi.

Ayrıca Erol Güncek tarafından hayata geçirilen, engelli bireylerle, yaşlıların, oturdukları yerde dans ederek toplumla kaynaşmalarını amaçlayan “Otur ve Dans Et” projesinin, bu yıl Biz de Varız Destekleme Derneği çatısı altında yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda; 10 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak Engel Olma Destek Ol temalı projede podyuma çıkacak 30 kadın ve 15 erkek toplum gönüllüsünün isimleri de açıklandı. Bu yılki defilenin; proje sahibi Murat Yıldırım, Dernek Başkanı Esin Parlak ve dernek üyesi Özay Türker tarafından yürütülmesi uygun bulundu.

Geçtiğimiz günlerde, anız yakılmasının zararları ve konunun ekonomik boyutunu içeren dernek açıklamasının sonuçları ve gelinen noktayla ilgili, Prof. Dr. Mahir Fisunoğlu tarafından bilgi verildi.

Son günlerde gündemde olan şarbon konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında da Prof Dr Nazan kolumdan tarafından bilgi aktarıldı.

Share
283 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.