logo

07 Aralık 2017

BORGİP toplantısında birlik ve beraberlik çağrısı

 

Çukurova SİFED Başkanı Ali Doğan, Adana’da düzenlenen Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) toplantısında, Türkiye’yi arzu edilen refah düzeyine kavuşturmak için başta iktidar ve muhalefet olmak üzere toplumun her kesimine birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

ADANA (GÜNEY HABER)- TÜSİAD ve TÜRKONFED iş birliği, Garanti Bankası’nın ana desteği ve Kariyer.net İK Platformu İş Ortaklığı ile bölgelerarası gelişmişlik farklarının azaltılması, az gelişmiş bölgelerimizde refahın artırılması amacıyla bu bölgelerdeki iş insanlarını odağa alarak bölgedeki girişimcilerle KOBİ’lerin büyümesini ve güçlenmesini hedefleyen BORGİP toplantısı, Adana’da yapıldı.

Adana Divan Otel’de düzenlenen ve Türkiye genelindeki iş dünyası temsilcilerinin katıldığı toplantıda, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, TÜSİAD BORGİP Çalışma Grubu Başkanı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Şükrü Ünlütürk,  Garanti Bankası Çukurova Bölge Müdürü Başar Delipınar, Kariyer.net Genel Müdürü Fatiy Uysal ve DASİFED Başkanı Mehmet Kılıçlar, ActionCOACH Kurucu Ortağı Özge Toraman  ile Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (Çukurova SİFED) Başkanı Ali Doğan açılış konuşmaları yaptı.

Çukurova SİFED Başkanı Ali Doğan, konuşmasında, Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi’nin yaşama geçirilmesinde emeği geçen herkesi kutladı.

Türkiye’nin sıkıntılı günler geçirdiğini ve karamsar bir tabloyla karşı karşıya olduklarını belirten Doğan, şunları söyledi:

“Bugün dünyanın sayılı bölgelerinden Çukurova’da bir aradayız. İşine âşık olan biz iş insanları birbirimize kenetlenirsek ve dünyayı iyi takip edebilirsek, teknolojiyi çok iyi kullanabilirsek ve çalışanlarımızla birlikte birbirimizi seversek, dışardaki ve içerdeki tüm olumsuzluklara rağmen ülkemizi arzu ettiğimiz refah düzeyine çıkaracağımıza inanıyorum. Başta iktidar ve muhalefet olmak üzere toplumun tüm kesimlerine çağrımız; tüm sıkıntılarımıza rağmen, kin ve nefret söylemlerine bir son verelim. Eğer bunları başarabilirsek önümüzdeki tüm engelleri aşacağımıza inanıyorum. Şairimiz Namık Kemal bir şiirinin başlangıcında ‘Sana senden gelir bir işde ancak dâd lâzımsa. Ümidin kes zaferden gayrdan imdâd lâzımsa…’ dediği, sevgili Yunus’un da bir şiirindeki ‘Gelin birlik olalım, işi kolay kılalım sevelim sevilelim.  Dünya kimseye kalmaz…’ dizelerinde birlik ve beraberliğin önemini vurguladığı gibi birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımızın olduğu günlerden geçiyoruz.”

Konuşmasında, toplumumuzun temeli olan kadınlarımızın 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nü de kutlayan Doğan, “Hukukun üstünlüğü ve demokrasiye inanan bizler, güven ortamının sağlanmasını canı yürekten bekliyoruz” ifadeleri kullandı.

 

Share
335 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.