hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Boşnaklar Karadağ Bağımsızlık Günü’nü Kutladı

Son Güncelleme :

03 Haziran 2014 - 22:04

/ 595 views kez okundu.
Boşnaklar Karadağ Bağımsızlık Günü’nü Kutladı

AW107113
Adana Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Karadağ Bağımsızlık Günü” programında Karadağ Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 8. yıldönümü kutlandı.
 
ADANA (İHA) – Adana Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Karadağ Bağımsızlık Günü” programında Karadağ Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 8. yıldönümü kutlandı.
Karadağ bayrağı ve ‘Nice Yıllara Toprağım’ yazısı bulunan yaş pastanın kesilmesiyle başlayan programda konuşan dernek başkanı Ferhat Gezer, Boşnakların yurdu Karadağ’ın önemli bir tarihi 3 Haziran’ı kutlamak için bir araya geldiklerini ifade etti.
8 sene önce ‘Bağımsız ve egemen Karadağ için var mısınız?’ sorusuna Boşnaklar, Arnavutlar, Hırvatlar ve Sırplar’ın “Evet” diyerek, Karadağ Cumhuriyeti’nin 3 Haziran 2006 tarihinde bağımsızlık günü olarak tarihe geçtiğini vurgulayan Gezer, bu ve benzeri tarihleri hatırlayan ve etkinliği düzenleyen gençleri kutlayarak, onlara bağımsız Bosna için hayatını ortaya koyan Aliya İzzetbegoviç’i ve ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Büyük Önder Atatürk’ü örnek gösterdi.
Gençlik Kolları Başkanı Seda Okçu ise konuşmasında, “Biz bu ve benzeri tarihi günleri unutmadık, unutturmayacağız da” dedi.
Etkinliğin sonunda gençler Bosna halk oyunları gösterisi sergiledi.