Adana Güney Haber

Boyvadaoğlu: 5 Ocak Ruhunu Her Zaman Yaşatacağız

Boyvadaoğlu: 5 Ocak Ruhunu Her Zaman Yaşatacağız
40 views
06 Ocak 2020 - 16:09

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, 5 Ocak Adana’nın kurtuluşu nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında,” Uğrunda can verdiğimiz bu vatan bizimdir. Tarih boyunca hür ve bağımsız olarak yaşamış büyük milletimiz vatanımıza, bayrağımıza, birlik ve bütünlüğümüze uzanan hain güçlere asla geçit vermemiş, hiçbir zaman da vermeyecektir” dedi.

(HABER MERKEZİ)- İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, 5 Ocak Adana’nın kurtuluşu nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi;

“ Uğrunda can verdiğimiz bu vatan bizimdir. Tarih boyunca hür ve bağımsız olarak yaşamış büyük milletimiz vatanımıza, bayrağımıza, birlik ve bütünlüğümüze uzanan hain güçlere asla geçit vermemiş, hiçbir zaman da vermeyecektir. Büyük Türk milleti kurtuluş savaşı ile tüm dünyaya gösterdiği hürriyet ve bağımsızlık azmi tüm dünya devletlerine örnek olmuştur. 5 Ocak 1922’de verilen bu destansı mücadele ile kazanılan zafer, Adanalıların ve ulusumuzun gurur kaynağı olmuştur. Milletimizin bekası ve ülkemizin kalkınması için bu destansı mücadele ve azim her zaman bir itici güç olmuştur. Bu nedenle bizler ecdadımıza layık olmak ve bizlere bırakılan mirasa sahip çıkmak öncelikli görevimizdir. Türk milletinin evlatları olarak bugün milli mücadele ve kurtuluş hareketini büyük bir gururla anmaktayız. Yılmadan, usanmadan düşmana baş kaldıran kahraman Adanalıların, destansı bir mücadele sonunda işgalci Fransız güçleri ile yanlarında getirdikleri Ermenileri, 5 Ocak 1922’de Adana’dan kovmuştur. Milli mücadele’nin başarısı ile sonuçlanmasından sonra 15 Mart 1923’de Adana’ya gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk “ Bende bu vekaiin ilk hiss-i teşebbüs bu memlekette, bu güzel Adana’da vücut bulmuştur” diyerek Adana’mızın milli mücadelenin başlamasındaki rolünü ve ilk tohumlarının burada atıldığını bir kez daha belirtmiştir. Kurtuluş mücadelesi ateşinin Adana’da yakılması, biz Adanalılar için bir övünç kaynağıdır. Cumhuriyetimiz bugün pırıl pırıl parlıyor. Bayrağımız dalga dalga dalgalanıyor. İşte 5 Ocak böyle bir gündür. Bizim bugün de aynı ruhla birliğimizi korumamız lazım. Devletimizin dirliği, milletimizin birliğine bağlıdır. O sebeple 5 Ocak ruhunu her zaman yaşatmamız lazım. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın kurtuluşu için kahramanca mücadele eden Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm Adana’lı hemşerilerimin 5 Ocak kurtuluş bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -