Adana Güney Haber

Boyvadaoğlu:“Öğretmenlerimiz güneş gibidir, karanlıkları aydınlatır”

Boyvadaoğlu:“Öğretmenlerimiz güneş gibidir, karanlıkları aydınlatır”
37 views
22 Kasım 2019 - 12:46

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı. Boyvadaoğlu yayınladığı mesajında,” öğretmenlerimiz doğan güneşe benzer, etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur!” dedi.

(HABER MERKEZİ)-İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Boyvadaoğlu yayınladığı mesajında,” Öğretmenlik mesleğinin, dünyanın en kutsal ve en eski mesleklerinden biri olduğunu ifade etti. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitimin ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok şey borçluyuz. Siz öğretmenler ‘ Sevgi Elçileri’ siniz. Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülke’de barışın öncüsüsünüz. Bundan dolayıdır ki, öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi, günümüzde de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında, Başöğretmen olması nedeni ile 1981 yılından bu yana her yıl, 24 Kasım günü, öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Milletimizin her kesiminde öğretmenlerimize apayrı bir saygı mevcuttur. İnancımız gereği bir harf öğretene, kırk yıl köle olmayı şeref saydığımız için öğretmenlerimiz toplumumuzda birer kanaat önderi niteliği kazanmıştır. Öğretmenlerimiz milletimizin milli, ahlaki ve kültürel yönden temellerinin güçlü ve medeniyet bakımından ilerlemiş olmasında üstün gayretleri taktire şayandır. Öğretmenler doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak, karanlıklara meydan okur. Birlik ve beraberliğimizin teminatı olan çocuklarımızı özüne bağlı bireyler yetiştirecek olan öğretmenlerimizdir. Hangi yaşta, hangi mevkide, hangi görevde olursak olalım, öğretmenlerimizin emeklerini hiçbir zaman unutamayız. Onların ellerini öpmekten şeref duyarız.

Fedakarca çalışan öğretmenlerimize, sevgi ve saygılarımı sunuyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” Dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -