Adana Güney Haber

BU AVANTAJ KAÇMAZ

BU AVANTAJ KAÇMAZ
196 views
23 Ağustos 2021 - 1:59

7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu’ndan yararlanmak için tanınan süre, 31Ağustos 2021’de süre bitiyor. Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner; çeşitli kamu alacaklarında düzenleme yapan 9 Haziran 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, “7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması” kanunu hakkında bilgi verdi.

(HABER MERKEZİ)-7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu’ndan yararlanmak için tanınan süre, 31Ağustos 2021’de süre bitiyor. Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner; çeşitli kamu alacaklarında düzenleme yapan 9 Haziran 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, “7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması” kanunu hakkında bilgi verdi.

Yapılandırma Kanunuyla; kamuya olan borç yükünün azalacağını, borçların taksitler halinde ödenebileceğini, vergiler, vergi cezaları, idari para cezaları ve ecrimisillerle ilgili ihtilafların sonlandırılacağını belirten Ümit Güner, şöyle devam etti:

“Devam eden vergi incelemeleri ve takdir işlemleri için de kanunda düzenlemeler bulunuyor. Beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlıkla veya kendiliğinden beyan yapılabilecek. Geçmiş yıl beyanları artırılarak vergi incelemesine muhatap olunmayacak, işletme kayıtları gerçek duruma uygun hale getirilebilecektir.”

Güner, 2020 yılı Kasım ayında yayımlanan 7256 sayılı kanun kapsamında yapılandırılan veya 6183 sayılı Kanun kapsamında taksitlendirilen borçlardan 7326 sayılı Kanunun yayımlandığı tarih itibarıyla ödemeleri devam edenlerin talep edilmesi halinde Kanun kapsamında yapılandırılabileceklerine dikkati çekti.

Kanundan yararlanmak isteyenlerin, 31 Ağustos 2021 tarihine kadar ilgili idareye başvuruda bulunmaları gerektiğini belirten Ümit Güner, bu konuda şu bilgileri verdi:

 “Kanunun getirmiş olduğu avantajlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, başvurularını Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresi (www.gib.gov.tr) ya da e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden yapabilecekleri gibi bağlı bulundukları vergi dairesine doğrudan veya posta yoluyla ya da diğer vergi daireleri aracılığıyla da yapabileceklerdir.

 Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, Kanunla ilgili her türlü soruya,  Gelir İdaresi Başkanlığının (www.gib.gov.tr) adresinde yer alan dokümanlardan veya Alo 189 VİMER aracılığıyla cevap alınabileceğini sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin