logo

BU KAÇINCI YENİLGİ

 

Hafta sonu Demirspor açısından kötü geçti. 9 haftadır oynamayan takım, Ümraniyespor’a karşı yine oynayamadı ve sahadan mağlup ayrıldı.

Bu durumu şuna benzetirsek; elimizde şeker var, irmik var, yağ var, ateş var, tencere var ama helva yapamıyoruz.

Para var, başkan var, hoca var, 26 tane iyi oyuncu var, saha var, taraftar var, şehir var, lig var ama gelin görün maç kazanamıyoruz,  top oynayamıyoruz.  Sebebi ne olabilir?

Her şey var ve tam ise sebep bulmak gerçekten zor olur ve gerçek sebebi kesin motivasyon ve konsantrasyon eksikliği olabilir. Çünkü bunun dışında her şey mevcut.

Peki, nasıl çözüm bulunacak? İşte bunun için futbolu bilen futbolu anlayan kişi ve kişilerin Adana Demirspor’da görev alması gerekmektedir

Kulübün yönetici listesine internetten bir bakarsanız futbolun F’sinden anlamayan ticaret ve siyaset insanlarının ve Demirspor’u yıllardır borca ve zarara sürüklemiş insanların yönetimde olduğunu göreceksiniz. Bu yöneticilerin Demirspor’a geçen 4 ayda bir gram katkı koymadığını hepimiz biliyoruz. Murat Sancak ise yoğun iş temposundan arta kalan zamanda kulüp ile ilgilenebilmektedir. O da bunları bildiğinden Tanju Çolak’la İstanbul’dan gelmişti Adana’ya. Şimdi Tanju da gitti. Kulüpte futboldan anlayacak bu ligi bilecek, futbolcu psikolojisinden anlayacak, başkana yönetime hocaya ve takıma ve taraftara yardımcı olacak, ağabeylik yapabilecek, bütün bu futbolun unsurlarını birbirine bağlayacak hiç kimse yok.

Başarısız olan teknik direktör de gönderilmedi. İki hafta daha kaybedilirse kendi gidecektir.

İşte bu şartlar altında şampiyonluk kovalamak gerçekten zor olacak.

Demirspor taraftarına düşen biletini alıp maça gitmek ve gördüğü her doğruyu alkışlamak sahip çıkmak her yanlışı ise eleştirmek ve şikâyet etmek olacaktır

Saygılar iyi haftalar

 

Share
203 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.