logo

Bu kez sandviç dağıtılar

Adana Çorba Gönüllüleri grubu sokakta kalan ihtiyaç sahiplerinin karınlarını doyurmak için bu kez çorba yerine sandviç dağıtımı yaptı. Havanın sıcak olması nedeniyle sandviç dağıtımı yaptıklarını belirten gönüllüler, havaların soğuması durumunda yeniden çorba dağıtacaklarını kaydetti.

 

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana Çorba Gönüllüleri grubu sokakta kalan ihtiyaç sahiplerinin karınlarını doyurmak için bu kez çorba yerine sandviç dağıtımı yaptı. Havanın sıcak olması nedeniyle sandviç dağıtımı yaptıklarını belirten gönüllüler, havaların soğuması durumunda yeniden çorba dağıtacaklarını kaydetti.

Adana’da sosyal paylaşım sitesi üzerinden iletişim kuran Adana Çorba Gönüllüleri ihtiyaç sahiplerinin karnını doyurmaya devam ediyor. Yardım gönüllüleri havaların sıcak olmasından dolayı yaz mevsiminde çorba yerine sandviç dağıtımı yapıyor. Kış mevsiminde yeniden çorba dağıtımı yapmaya hazırlanan gönüllüler daha fazla dağıtım yapabilmek için yeni hayırseverler arıyor.

Her hafta Perşembe günü akşama kent merkezinde yer alan İsmet İnönü Parkı’nda bir araya gelen Adana Çorba Gönüllüleri, hazırladıkları yiyecekleri geceyi sokakta geçirmek zorunda kalan ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Uzun zamandır düzenli olarak her hafta aynı günde şehir merkezinde çorba ve ekmek dağıtımı yapan yardım gönüllüleri, “Havalar sıcak olduğu için yaz mevsiminde sandviçe hazırladık ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Artık insanlar bizim Perşembe günü İsmet İnönü Parkı’na geleceğimizi biliyorlar. Bu nedenle de bu çevrelerde bizi bekliyorlar. Onların bir lokma ekmeğe muhtaç olduklarını biliyoruz o yüzden elimizden geldiğince yardımlarımızı kesintisiz olarak ulaştırmaya çalışıyoruz” diye konuştular.

YİYECEKLERİ EL BİRLİĞİ İLE HAZIRLIYORUZ

Dağıtımını yaptıkları yiyecekler için gerekli malzemeleri gönüllüler olarak paylaştıklarını belirten grup üyeleri, “Bu yiyecekleri el birliği ile hazırlıyoruz. Yeri geliyor birkaç kişi ekmek alıyor, bazen sadece bir arkadaşımız ekmekleri üstleniyor. Sandviçin içine koyduğumuz salam, sosis, kaşar peyniri, domatesi ve salatalığı olsun onları da yine aramızda paylaşıyoruz. Ama bazen de bir hayırsever çıkıyor ve çorbalık malzemelerin ya da sandviçe için gereken malzemelerin büyük bir bölümünü karşılıyor. O zamanda grup üyelerine sadece dağıtma görevi kalıyor.” ifadelerini kullandılar.

Share
108 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.