logo

Bulut: “Politik kurullar bütçeye yük getirecek

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut,  Cumhurbaşkanlığı’nda oluşturulan 9 ayrı politika kuruluna yapılan atamaları Meclis gündemine taşıdı. Ekonomik kriz ortamında bu atamaların bütçeye milyonlarca yük getirdiğini belirten Bulut,  “Bu saltanat düzeni Saray içinde bir kermes düzenlemeyi, en azından 50 harcama kaleminde %10 indirim yapmayı düşünüyor mu?” diye sordu.

ADANA (GÜNEY HABER)- CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut,  Cumhurbaşkanlığı’nda oluşturulan 9 ayrı politika kuruluna yapılan atamaları Meclis gündemine taşıdı. Ekonomik kriz ortamında bu atamaların bütçeye milyonlarca yük getirdiğini belirten Bulut,  “Bu saltanat düzeni Saray içinde bir kermes düzenlemeyi, en azından 50 harcama kaleminde %10 indirim yapmayı düşünüyor mu?” diye sordu.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut,  ekonomik kriz ortamında Saray’ın müsrifliklerini Meclis gündemine taşıdı. Vatandaşın kemer sıkmasını isteyen, enflasyonu kermes düzenleyerek indirmeyi hedefleyen iktidarın har vurup harman savurmaya devam ettiğini kaydeden Bulut,  Cumhurbaşkanlığı’nda oluşturulan 9 ayrı politika kuruluna toplam 76 kişi atandığını bildirdi.

Kurullara tercih edilenlerin AKP milletvekilleri ve adayları ile AKP’ye yakın kişiler olduğuna dikkat çeken Bulut,  Cumhurbaşkanı’na bağlı çalışacak olan dokuz kuruldaki her bir üyenin yıllık bütçeye yükünün 141 bin 528 TL olduğunu kaydetti.

76 kurul üyesinin Cumhurbaşkanlığı bütçesine bir yıllık maliyetinin ise 10 milyon 756 bin TL olduğunu söyleyen Bulut,  “Saray kriz mıriz yok derken haklıymış. Sadece Saray’da kriz yok. Vatandaşın mutfağı yanıyor, vatandaş evine ekmek götüremiyor, asgari ücrete talim ediyor, Saray halkın vergileriyle lüks ve şatafat içinde saltanat sürmeye devam ediyor” dedi.

CHP’li Bulut Genel Kurul’da “Bu saltanat düzeni acaba Saray içinde bir kermes düzenlemeyi düşünüyor mu?  En azından 50 harcama kaleminde %10 indirim yapmayı düşünüyor mu?” diye sordu.

Share
212 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.