Adana Güney Haber

Büyükşehirden AÇEYDER’e tabela vergisi desteği

Büyükşehirden AÇEYDER’e tabela vergisi desteği
331 views
02 Nisan 2021 - 15:32

Akdeniz Çukurova Eğlence Yerleri Derneği (AÇEYDER) Başkanı Feridun Özkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti. Ziyarette pandemi nedeniyle sektörün sorunlarını aktaran Özkan, kapalı olan işletmelerden tabela vergisi ve kaldırım işgal bedelleri konusunda destek istedi. Başkan Karalar, büyük yara alan AÇEYDER’e destek sözü verdi

(HABER MERKEZİ)-Akdeniz Çukurova Eğlence Yerleri Derneği (AÇEYDER) Başkanı Feridun Özkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti. Ziyarette pandemi nedeniyle sektörün sorunlarını aktaran Özkan, kapalı olan işletmelerden tabela vergisi ve kaldırım işgal bedelleri konusunda destek istedi. Başkan Karalar ile sektör sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunan AÇEYDER Başkanı Feridun Özkan ve yönetim kurulu üyeleri, yaşadıkları sıkıntıları anlatarak Karalar’dan bekledikleri desteği dile getirdi. Öncelikli konularının pandemi süresince kapalı olan işletmelerin tabela vergisi ve kaldırım işgali bedelinin alınmaması olduğunu ileten Özkan, Başkan Karalar’ın bu konuda maksimum 6 aylık tabela vergisi ve kaldırım işgal ücretini almayarak desteğini açıkladığını belirtti.

“FESTİVALLER ADANA’NIN HER YERİNDE OLMALI”

Adana’da yapılan festivallerin sektörü rahatlatacak en büyük unsur olduğunu da aktaran Özkan, “Kentimizde gerçekleştirilecek festivallere Adana’daki işletmecileri temsilen dernek olarak bizler talibiz dedik. İşletmeciler olarak ortaklaşa bir festival yapmak istediğimizi dile getirdik. Başkanımız Zeydan Karalar, bu konuda da destek sözü verdi. Ayrıca Adana’da yapılan bütün festivaller, sadece Ziyapaşa civarında gerçekleşiyor. Oysa diğer bölgedeki esnafın da yararı gözetilerek festival alanı genişletilmeli. Biz bu talebimizi de ilettik. Bu konuda kendisinin de bizimle aynı düşüncede olduğunu öğrendik ve mutlu olduk. Destekleri için Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’a teşekkür ediyoruz” dedi.

“ÇOK YARA ALDIK”

Ülke genelinde yeni bir oluşum gerçekleştirerek “Türkiye Turizm Yeme İçme Eğlence İşletmeleri Federasyonu” çatısı altında bir araya geldiklerini de duyuran Özkan, Başkan Karalar’a yeni projeden bahsettiklerini belirtti.  Sektör olarak pandemi sürecinde en çok yarayı kendilerinin aldığını her ortamda ifade ettiklerini belirten Özkan, kentin yerel dinamiklerinden konuyla ilgili destek istemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -