logo

01 Nisan 2019

Cam filmi ilgi kalmadı

Otomobillere uygulanan cam filmlerine ilgi kalmadı. 2017 yılında cam film uygulamasının yasaklandığını ve sonrasında belli bir standart getirildiğini söyleyen oto aksesuarcısı Harun Çiçek, “İnsanlar cam film uygulamasının her an yasaklanabileceğini düşünüyor. Bu nedenle de araçlarına cam filmi uygulaması yaptırmıyor” dedi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Otomobillere uygulanan cam filmlerine ilgi kalmadı. 2017 yılında cam film uygulamasının yasaklandığını ve sonrasında belli bir standart getirildiğini söyleyen oto aksesuarcısı Harun Çiçek, “İnsanlar cam film uygulamasının her an yasaklanabileceğini düşünüyor. Bu nedenle de araçlarına cam filmi uygulaması yaptırmıyor” dedi.

2017 yılında otomobillerde cam film uygulamasının önce bakanlık tarafından yasaklanması ardından da belli bir standart dahilinde izin verilmesi sektörü olumsuz etkiledi. O tarihte araçlarındaki cam filmleri söktüren pek çok araç sahibinin otomobiline yeniden cam filmi uygulaması yaptırmadığını belirten oto aksesuarcıları cam filme talep olmadığı için fiyatların düştüğünü kaydetti.

2017 yılında ortalama olarak bir araca cam filmi uygulamasını 150 – 200 TL arasında yaptıklarını belirten oto aksesuarcısı Harun Çiçek, “Cam filmi uygulamasında yaşanan belirsizlik sektöre ciddi zararlar verdi. Şuanda pek çok insan cam filmi uygulamasının yasal mı? Yoksa yasak mı? Olduğunu bilmiyor. Bu nedenle de aracına cam filmi uygulaması yaptırmak istemiyor. Cam filmine olan ilgi her geçen daha da azalırken, fiyatlarda çok düştü. 2017 bir otomobile cam filmi uygulamasını 150 – 200 TL arasında değişen fiyatlara yapardık. Fakat şuanda filmlerin fiyatı 100 TL’ye kadar düştü. Buna rağmen talep çok aşağı seviyelerde” dedi.

CAM FİLMLERİ İNSAN GÖZÜNÜ KORUYOR

Cam filminin güneş ışınlarını belli bir oranda kırdığını kaydeden Çiçek, “Adana’da yaz-kış güneş eksik olmuyor ve güneşin insan gözünü rahatsız eden ışığını cam film uygulaması belli bir oranda azaltıyor. Bu nedenle cam film uygulaması Adana’da ayrı bir önem kazanıyor. Önümüz yaz mevsimi ve fiyatlar da bu kadar aşağı düşmüşken, otomobiline cam film uygulaması yaptırmayı düşünen araç sahipleri için büyük fırsat doğdu. Şuanda cam filmlerine ilgi çok az ama Mayıs ayı itibarıyla sektörün az da olsa hareketleneceğini umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

Share
159 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.