logo

13 Haziran 2018

Çarşı-Pazar hareketlendi

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kalırken, çarşı pazar iyice hareketlendi. İsteyenler lüks mağazalarda, isteyenlerse semt pazarlarında kendisine ve çocuklarına en uygun bayramlık elbiseyi seçti.

 

ADANA (GÜNEY HABER)- Ramazan Bayramı’na sayılı günler kalırken, çarşı pazar iyice hareketlendi. İsteyenler lüks mağazalarda, isteyenlerse semt pazarlarında kendisine ve çocuklarına en uygun bayramlık elbiseyi seçti.

Bayram alışverişi piyasayı hareketlendirdi. Ramazan Bayramı için kendilerine ve çocuklarına bayramlık elbise almak isteyenler çarşı, mağaza ve pazarların yolunu tutarken yaşanan hareketlilik esnafın yüzünü güldürdü. Giyim ve gıda ürünlerine büyük oranda bayram zammı yapıldığını ileri süren vatandaşlar zabıta ve maliyecilerin bayram öncesinde denetimleri artırmasını istedi.

Bayramın olmazsa olmazları arasında bayramlık kıyafetlerin yer aldığını belirten seyyar satıcı Ahmet Pazu, “Bizim çocukluğumuzda bayramlık kıyafetlerin çok daha ayrı bir önemi ve yeri vardı. Şimdi insanlar çocuklarına her zaman yeni kıyafetler alabiliyor. Fakat yine de bayramlık geleneğini sürdüren çok fazla insan var. Onlar hem kendilerine hem de çocuklarına bayram için özel kıyafet alıyor. Bayramlık kıyafetin özelliği, yeni olması ve ilk kez bayram günü giyilecek olması. Toplum olarak atalarımızdan miras kalan bu geleneğin devam etmesini istiyoruz.” dedi.

BAYRAM ALIŞVERİŞİ, ARİFE AKŞAMINA KADAR DEVAM EDER

Bayram gününe kadar çarşı ve pazarda yoğunluğun devam edeceğini belirten Pazu, “Ramazan Bayramı’na artık çok kısa bir süre kaldı. Bayram yaklaştıkça çarşı ve pazardaki yoğunluklarda artıyor. Şuanda satışlarımız başladı. Bayram alışverişi arife günü akşam saatlerine kadar devam eder. Pazarcı esnafı olarak bayramlık elbisesi olmayan çocuk kalmasın istiyoruz. O yüzden de fiyatları en minimum şekilde aşağılarda tutmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Share
301 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.