Adana Güney Haber

ÇELİK: “TÜRKİYE’NİN 1 TANE MÜLTECİ ALACAK KAPASİTESİ KALMAMIŞTIR”

ÇELİK: “TÜRKİYE’NİN 1 TANE MÜLTECİ ALACAK KAPASİTESİ KALMAMIŞTIR”
126 views
31 Ağustos 2021 - 1:45


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Çelik yaptığı açıklamada, “Türkiye’yi bir göçmen kampı, mülteci ambarı, yolgeçen hanı gibi görmek istiyorsa da buna asla müsaade etmeyeceğiz. Biz de ifade ettik Türkiye bütün dünyanın insanlık vicdanı adına ölümden kaçanların kucaklama konusunda üzerine düşeni çok fazlasıyla yapmıştır. O sebeple diyoruz ki Türkiye’nin bundan daha fazla mülteci alacak, 1 tane mülteci alacak kapasitesi kalmamıştır.” Dedi.ADANA (İHA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ve beraberindeki milletvekilleriyle AK Parti Adana İl Başkanlığında yangın afetiyle ilgili basın toplantısı düzenledi.
Burada konuşan Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği talimat ile bütün afet bölgelerinde MKYK üyelerinin katılımıyla sahada olacaklarını söyleyerek, “Arkadaşlarımız, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını yapılan işlerin ne aşamaya geldiğini görecekler. Yaraların sarılması için bütün birimlerimiz bütün kurumlarımız gayret içerisinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Bugünlerdeki gündem çerçevesinde Afganistan’dan dönen Kahraman askerlerimize ‘hoş geldiniz’ diyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, NATO misyonu, Birleşik Milletler anlaşmaları ve ikili anlaşmalar çerçevesinde tam 20 yıldır orada görev yapıyor. Kahraman askerlerimiz oradaki halkın huzurunu ve güvenliğini korumak için kardeş halkların herhangi bir terör ya da iç savaşın kurban olmaması için ellerinden geleni yaptılar çok iyi hatırlıyorum Cumhurbaşkanımız ile Afganistan’a gittiğimizde oradaki Türk birliklerinin komutanı Afgan sokaklarında, Kabil sokaklarında gezen tek askerin Türk askeri olduğunu, askerimizin göğsünde ay-yıldızı görenlerin onlara kardeş gibi sarıldığını anlatmıştı. Türkiye Cumhuriyeti devleti mazlum milletlerin kardeşi olarak bu çerçevede çeşitli zor coğrafyalarda kahraman askerleriyle bu coğrafyaları acılardan dindirilmesi, huzura, refaha ve istikrara kavuşması için elinden gelen gayreti gösteriyor” dedi.


“Türkiye’nin 1 tane mülteci alacak kapasitesi kalmamıştır”
Türkiye’nin kapsamlı ve güçlü bir şekilde bir mülteci politikası yürütürken Türkiye’nin ölümden kaçan insanlara kucak açmasını istismar etmeye çalıştıklarını söyleyen Çelik, şunları kaydetti:
“Kendi belediye başkanlarının ırkçılığına lafı geçmeyenler kendi beyanlarıyla bizim fikir değiştirdiğimizi iddia ediyorlar. Bizim fikrimizde de zikrimizde de hiçbir değişiklik yok. Tarih boyunca olduğu gibi ölümden kaçan bütün mazlumlara Türkiye Cumhuriyeti kapısını açmıştır. Tarih boyunca da bu böyle oldu. Ecdadımızda böyle yaptı, biz de böyle yaptık. Ama bunun ötesinde birileri Türkiye’yi bir göçmen kampı, mülteci ambarı, yolgeçen hanı gibi görmek istiyorsa da buna asla müsaade etmeyeceğiz. Biz de ifade ettik Türkiye bütün dünyanın insanlık vicdanı adına ölümden kaçanların kucaklama konusunda üzerine düşeni çok fazlasıyla yapmıştır. O sebeple diyoruz ki Türkiye’nin bundan daha fazla mülteci alacak, 1 tane mülteci alacak kapasitesi kalmamıştır. Mazlumun ölümden kaçanın korunmasının para karşılığını yapıldığını söylemek insanlık dışı bir yaklaşımdır. Avrupa Birliği’nin mülteci anlaşması konusunda verdiği sözleri tutmadığını da biliyoruz. Hiçbir şekilde tutmadığında biliyoruz. Şunu birbirine karıştırmamak gerekiyor ölümden kaçan insanlara kucak açmak bu milletin asil değerleri çerçevesinde ölümden kaçanları ölümden kurtarmak başka şeydir. Türkiye mülteci kampı gibi düşünenlerin mülteci ambarı gibi görenlerin politikalarına karşı çıkmakta başka bir şeydir.’ Ben bunlara su vermem ekmek vermem’ diyen kendi CHP’li belediye başkanlarına sözü geçmeyenlerin AK Parti’ye vereceği herhangi bir ders yoktur. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı bütün dünyada mazlum milletlerin nerede bir yardıma ihtiyacı varsa bunlara dönük olarak Türkiye’nin gür sesini de Birleşmiş Milletler platformlarında da yükseltiyor. Başka platformlarda dile getiriyor.”
Çelik, “Sadece bugün açısından baktığımıza bütün afet bölgelerinde ki MKYK üyelerimizin her bir vatandaşımıza ulaşması ve Cumhurbaşkanımızın aynı zamanda bugün Balkan halklarıyla da buluşması gibi çok büyük ve geniş bir politikayı AK Parti kararlılıkla ve güçlü bir şekilde sürdürüyor. Bu çerçevede her bir vatandaşımıza ulaşmaya, hepsiyle hemhal olmaya yaraları sarmaya devam edeceğiz” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -