hava
DOLAR 32,8802 % % 0.2
EURO 35,1769 % % -0.11
GRAM ALTIN 2.499,74 % % 0,40
ÇEYREK A. 4.087,08 % % 0,40
BITCOIN 64.438,80 % -2.101
SON DAKİKA

ÇETİN: “JURASSIC PARK ÇUKUROVA’NIN YÜZ AKI OLACAK”

Son Güncelleme :

05 Temmuz 2015 - 17:06

/ 497 views kez okundu.
ÇETİN: “JURASSIC PARK ÇUKUROVA’NIN YÜZ AKI OLACAK”

 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ses, ışık ve harekete duyarlı dinozorların yer alacağı Jurassic Park’ın yapımının hızla devam ettiğini belirterek, “Bu park eğlence merkezi ve ilgi odağı olacak. 200 kilometrelik alanda Adana’nın ve Çukurova’nın bölgedeki yüz akı olacak. Ekonomiye katkı sağlayacak, kasamıza para girecek’’ dedi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ses, ışık ve harekete duyarlı dinozorların yer alacağı Jurassic Park’ın yapımının hızla devam ettiğini belirterek, “Bu park eğlence merkezi ve ilgi odağı olacak. 200 kilometrelik alanda Adana’nın ve Çukurova’nın bölgedeki yüz akı olacak. Ekonomiye katkı sağlayacak, kasamıza para girecek’’ dedi.
Başkan Çetin, belediye meclis kararıyla da pekişen Jurassic Park projesiyle ilgili sorulara Halk Günü’nde yanıt verdi. Dr. Aytül Erciyes ve emekli Ali Dikmen’in “Yeşil alanlar ne olacak, yürüyüş yapabilecek miyiz, ağaçlar kesilecek mi?” şeklindeki endişelerini gidermeye çalışan Başkan Soner Çetin, “Hiç kimse merak etmesin ki Jurassic Park’ın yapımı ile Doğal Park’ın doğasına hiçbir şey olmayacak; bir tek yaprağa bile dokunulmayacak, mevcut yeşil doku ve doğal yapı daha da güçlendirilecektir” diye konuştu.

HEM ADANA HEM ÇUKUROVA KAZANACAK
Sabancı Parkı olarak da bilinen Doğal Park – 2’nin 90 bin metrekare genişliğinde olduğunu ve bu alanın sadece 30 bin metrekaresinin Jurassic Park için ayrıldığını belirten Soner Çetin, parktan yararlandığını belirten vatandaşlara “Hiç kimse merak etmesin; yürüyüş yapmaya devam edeceksiniz, sporunuzu daha rahat gerçekleştireceksiniz ve hatta sizlere bir spor hocası bile ayarlayacağız. Hem Adana hem de Çukurova kazanacak” diye konuştu.

DİNOZORLARIN SADECE MAKETLERİ OLACAK
Çukurova Belediyesi Jurassic Parkı’nın gururla anlatılacak bir proje olacağını vurgulayan Çetin, “Adana’nın göğsünü kabartacak proje” olarak tanımladığı icraatla ilgili bazı teknik ayrıntılar da verdi. Çetin, “Doğal ortam kesinlikle bozulmayacak; tersine daha da geliştirilecek. Park bu atıl halinden kurtarılacak ve halkın çok daha yoğun kullanımına açılacak. 15 yıl boyunca bir şirket işletecek ama gelirin bir kısmı Çukurova Belediyesi’nin kasasına girecek, yapım ve proje aşamasında bir tek kuruş kasamızdan çıkmayacak. Dinozorların sadece maketi olacak.”