hava 38° Orta
DOLAR 32,6709 % % 1.22
EURO 34,9441 % % 0.1
GRAM ALTIN 2.446,56 % % 2,32
ÇEYREK A. 4.000,13 % % 2,32
BITCOIN 66.851,99 % -1.355
SON DAKİKA

CHP Çukurova İlçe Örgütü Danışma Kurulu toplantısı yapıldı

Son Güncelleme :

31 Mayıs 2019 - 14:16

/ 300 views kez okundu.
CHP Çukurova İlçe Örgütü Danışma Kurulu toplantısı yapıldı

CHP Çukurova İlçe Örgütü Danışma Kurulu Toplantısı geniş katılımlı olarak gerçekleştirildi. İlçe Başkanı Av.Remzi Ümit Atay, Türkiye’de yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 31 Mart ‘te yapılan yerel seçimlerin halka umut ışığı gösterdiğini belirterek, “Gelecek güzel günlere inancı ve umudu olan halkımıza karşı görevimizi biliyor, inanç ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

ADANA (GÜNEY HABER)– Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova İlçe Örgütü Danışma Kurulu Toplantısı geniş katılımlı olarak gerçekleştirildi. İlçe Başkanı Av.Remzi Ümit Atay, Türkiye’de yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 31 Mart ‘te yapılan yerel seçimlerin halka umut ışığı gösterdiğini belirterek, “Gelecek güzel günlere inancı ve umudu olan halkımıza karşı görevimizi biliyor, inanç ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. İktidarın artık Türkiye’yi yönetemez hale geldiğine işaret eden İl Başkanı Mehmet Çelebi ise, yerel seçim sonuçlarının iktidarın gidişinin habercisi olduğunu söyledi.

 Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen danışma kurulu toplantısında Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri ile partililer katıldı.

“HALKIMIZA KARŞI GÖREVİMİZİ BİLİYOR, İNANÇ VE KARARLILIKTA ÇALIŞIYORUZ”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından açış konuşmasını yapan Çukurova İlçe Başkanı Av.Remzi Ümit Atay,  Cumhuriyetin ilanıyla birlikte başlayan demokratikleşme sürecinin 24 Haziran seçimleriyle antidemokratik ve tek adama dayalı sistemle kesintiye uğradığını belirtti. Tek adamlığa geçişle birlikte Türkiye’de olumsuz bir tablonun ortaya çıktığına dikkati çeken Av.Atay, “Tüm bu olumsuz tabloya rağmen, seçimler halkımıza umut ışığını göstermiştir. Önümüzde zor ve çetin bir sürecin olduğu tartışmasızdır ama bu ülkenin kurucu partisi olarak görevimiz daima demokrasi ve hukukun üstünlüğünü savunmak, önümüzdeki seçimleri almak üzere çalışmak ve tekrar demokratik ve hukukun üstünlüğüne dayalı çağdaş demokrasiyi bu güzel topraklara getirmektir. Gelecek güzel günlere inancı ve umudu olan halkımıza karşı görevimizi biliyor, inanç ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Atatürk ilke ve devrimleri rehberliğinde kurucu parti olmanın tüm sorumluluğuyla, hukukun üstünlüğüne dayalı tam ve eksiksiz demokrasi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“ISLAK İMZALI TUTANAKLARDA YÜZDE 99,2 BAŞARI ELDE EDİLDİ”

Yerel seçimlerde elde edilen başarı nedeniyle mutlu olduklarını dile getiren Av.Remzi Ümit Atay, seçim gecesi 798 sandıktan 792’sinin ıslak imzalı tutanaklarının elde edildiğini, eksik 6 tutanağın da itiraz süresinden önce tamamlandığını belirterek, “Teslim aldığımız sonuç tutanaklarına göre yüzde 99,2 oranında bir başarı sağladık. Gerek propaganda döneminde gerek seçim günü ve sonrasında büyük bir özveri ve sorumluluk bilinciyle görev yapan tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“İKTİDAR ARTIK ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR”

17 yıldır tek başına iktidarda olan AKP iktidarının artık ülkeyi yönetemez hale geldiğini vurgulan İl Başkanı Mehmet Çelebi, dış politikadan ekonomiye, tarımdan kültür sanata ve spora Türkiye’nin her alanda dibe vuran gelişmelerin tam ortasında olduğunu kaydetti.

Çelebi, “Yanlış dış politikaların sonucunu bugün kent sokaklarındaki Suriyelilerin durumundan da görebiliyoruz. Üretimi değil tüketimi teşvik eden, ranta dayalı ekonomi politikaları nedeniyle bugün akla gelebilecek her şeyi ithal eden bir ülke konumuna geldik. Açlık sınırının altındaki asgari ücrete mahkum edilen, adeta yoksullukla ve açlıkla yönetilen bir Türkiye’de, bu durumun sürdürülebilmesi artık çok da mümkün değil” dedi.

“23 HAZİRAN’DA HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”

Yerel seçimlerde halkın hem ülkede yaşanan olumsuzluklara karşı tavrını ortaya koyduğunu aktaran Çelebi, “İktidarın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine yönelik YSK’ya itirazı ve YSK’nın da hukuksuz bir şekilde seçimleri yenileme kararı vermesi, AKP iktidarının gücünü koruyabilme ve yıllardır pervasızca belediyenin inanılmaz düzeydeki kaynaklarını kaybetme korkusundan kaynaklanıyor. Ancak korkunun faydası yok. 23 Haziran’da İstanbul’da yeniden her şey çok güzel olacak. Ekrem İmamoğlu, çok daha büyük bir oy farkıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacak” diye konuştu.

EMEKÇİLERE TEŞEKKÜR

Çukurova’da CHP adaylarının Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde yüzde 62.2, ilçe belediye başkanlığı seçiminde ise yüzde 58,37 oranında oy aldığına dikkati çeken Çelebi, “İlçe örgütümüze, kadın ve gençlik kollarımıza, belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyesi adaylarımıza, parti emekçilerimize ve Çukurova halkımıza İl Örgütüm adına şükranlarımı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.