logo

11 Ağustos 2016

Çiftçi dostu Şekerbank’tan Güney Haber’e ziyaret  

Güney Haber Gazetesi İmtiyaz Sahipleri Mehmet Emin Yüksekbaş ve Mehmet Vahdettin Yüksekbaş’a Şekerbank’ın tarımsal bankacılığı ve bölge tarımı hakkında bilgi veren Adana Bölge Tarım Bölümü Müdürü Mehmet Kalem, Türkiye’de bugüne kadar tek ayakta durabilen çiftçi bankasının Şekerbank olduğunu söyledi.

ADANA (GÜNEY HABER)- Tarımın finansmanı amacıyla çiftçiler tarafından kurulan, 1953 yılından bu yana üç nesildir Tarım Bankacılığı faaliyetini sürdüren Şekerbank’ın Adana Bölge Tarım Bölümü Müdürü Mehmet Kalem, Adana Şube Müdürü Arzu Şanlı, Adana Tarım Müşteri Portföyü Yetkilileri Gülcan Ünal ve Harun Güllü, Güney Haber Gazetesi İmtiyaz Sahipleri Mehmet Emin Yüksekbaş ve Mehmet Vahdettin Yüksekbaş’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Güney Haber Gazetesi İmtiyaz Sahipleri Mehmet Emin Yüksekbaş ve Mehmet Vahdettin Yüksekbaş’a Şekerbank’ın tarımsal bankacılığı ve bölge tarımı hakkında bilgi veren Adana Bölge Tarım Bölümü Müdürü Mehmet Kalem,  Şekerbank’ın 61 yıl önce, Anadolu’da sayıları yüz binleri bulan pancar çiftçilerinin küçük birikimleriyle tarımı ve şeker sanayini desteklemek için kurulduğunu anımsattı. Adana Bölge Tarım Bölümü Müdürü Mehmet Kalem, Türkiye’de bugüne kadar tek ayakta durabilen çiftçi bankasının Şekerbank olduğunu belirterek, bankanın kazanç odaklı olmayıp tarım ve çiftçi odaklı olduğunu ve müşterisini her zaman koruyan bir banka olduğunu vurguladı.

Şekerbank’ın kuruluşundaki asıl amacın kırsal gelişime ve yerel üretime dayalı iktisadi kalkınmayı desteklemek olduğunu söyleyen Adana Bölge Tarım Bölümü Müdürü Mehmet Kalem, ” O dönemde bu amaçla kurulan birçok bankadan bugün hala faaliyetlerini sürdüren ve kuruluş amacı tarımı desteklemek olan tek özel banka Şekerbank’tır. Şekerbank, Anadolu çiftçisi emeğinin karşılığını kazanabilsin, tarımsal üretim artsın, çiftçiyle birlikte ailesi ve yöresi de gelişsin diye kuruldu. Bugün de aynı misyonla çalışmalarımıza devam ediyoruz. 1953 yılından bu yana üç nesildir Tarım Bankacılığı faaliyetini sürdüren Şekerbank, yöreye ve çiftçinin hasadına özel tüm bankacılık ürünleri ve sunduğu bankacılık hizmetleri ile sizlerin çözüm ortağı olmaya devam edecektir” dedi.

Adana Bölge Tarım Bölümü Müdürü Mehmet Kalem, kendisinin ve Genel Müdürlerinin de Ziraat Mühendisi olduklarını ve çalışanlarının da çiftçinin halinden ve tarımdan anlayan insanlardan seçilmesine özen gösterdiklerini belirterek, Güney Haber Gazetesi’nin yayın hayatında başarılar diledi.

 

Share
615 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.