logo

29 Mart 2019

ÇİFTÇİLERDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Adana’daki 2018 yılı Aralık ve 2019 yılı Ocak ayı başlarında meydana gelen sel ve taşkınlardan zarar gören bin 665 üreticiye, Acil Yardım Ödeneğinden 12,5 milyon liralık ödeme yapıldı. Zararlarını tanzim eden çiftçiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiler.

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana’daki 2018 yılı Aralık ve 2019 yılı Ocak ayı başlarında meydana gelen sel ve taşkınlardan zarar gören bin 665 üreticiye, Acil Yardım Ödeneğinden 12,5 milyon liralık ödeme yapıldı.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hızıyla çiftçilerin sorunları ertelenmeden gerekli Acil Yardım Ödeneği olan 12,5 milyon TL mağdur çiftçilere dağıtıldı.

Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sorunun ivedilikle çözülmesini isteyip gerekli talimatları Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na vererek çiftçinin mağduriyetinin biran önce giderilesini istemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan imzasıyla, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bürokratları çok hızlı şekilde hasar tespit çalışmalarına başlayarak hiçbir bürokratik işleme takılmadan Adana’da hasar tespit çalışmaları yapıldı. Bin 665 üreticinin hasarı tespit edildi. Yapılan tespitler sonucunda hasarlar oranında üreticilere toplamda 12,5 milyon TL ödeme yapıldı.

Zararlarını çabuk bir şekilde tanzim eden üreticiler başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım Bakanlığına teşekkür ederek, “Sel ve su taşkınlarıyla zarar gören ürünlerimizin zararını nasıl karşılarız bu yükün altından nasıl kalkarız diye kara kara düşünürken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedik. Sağolsun Allah razı olsun Sayın Cumhurbaşkanımız sesimize kulak vererek sorunumuzu ivedilikle çözdü. Bundan dolayı biz çiftçiler Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Share
280 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.