logo

10 Ağustos 2019

Çocuk parkında büyük tehlike

Şehit Asteğmen Ahmet Umut Kahya Çocuk Parkı’na takılan engelli salıncakları çocukların yaralanmasına neden oluyor. Mahalle sakinleri yaşadıkları mağduriyet nedeniyle birçok kez Çukurova Belediyesi’ne başvurduklarını fakat bir sonuç alamadıklarını ifade ediyor.

(HABER MERKEZİ)-Şehit Asteğmen Ahmet Umut Kahya Çocuk Parkı’na takılan engelli salıncakları çocukların yaralanmasına neden oluyor. Mahalle sakinleri yaşadıkları mağduriyet nedeniyle birçok kez Çukurova Belediyesi’ne başvurduklarını fakat bir sonuç alamadıklarını ifade ediyor.

Adana’nın merkez Çukurova İlçesi Güzelyalı Mahallesi’nde bulunan Şehit Asteğmen Ahmet Umut Kahya Çocuk Parkı’na bakım yapılmaması semt sakinlerinin tepkisine neden oluyor. Ayrıca parkta bulunan mevcut salıncakların sökülmesi sonrasında yerine takılan engelli salıncakları ise çocukların can güvenliğini tehlikeye düşürüyor.

Engelli salıncaklarına karşı olmadıklarını fakat engelli salıncaklarının çocukları için büyük bir tehlike olduğunu söyleyen semt sakinleri, “Zaten Engelliler Parkı buraya çok yakın. O yüzden buraya hiçbir engelli gelmiyor. Kaç kez bu konuda Çukurova Belediyesi’ne şikayetlerimizi bildirdik fakat hiçbir şekilde dönüş yapılmadı. Çocuklarımızı bu parka göndermeye korkuyoruz. Engelli salıncakları gerçekten çocuklarımızın can güvenliğini tehdit ediyor. Bunların kaldırılmasını ve yerine eski salıncakların yapılmasını istiyoruz” dedi.

ENGELLİ SALINCAKLARINDA KAPAK YOK

Engelli salıncakları nedeniyle çok sayıda çocuğun yaralandığını ve ayağının kırıldığını belirten mahalle sakinleri, “Engelli salıncağında, engellilerin tekerleği ile çıkacağı yer var. Engelli arabasının buraya çıkması için yapılan zemin yere çok yakın ve bizim çocuklarımız oynarken ayağını salıncak ile zemin arasına sıkıştırıyor. Bu yüzden birçok çocuğun ayağı kırıldı, birçok çocuğun ayağında da ciddi yaralar meydana geldi. Ayrıca engelli sandalyelerini engelliler hiç kullanamaz çünkü engellilerin buraya çıkabileceği rampalar yok. Bu salıncakların önünde kapak olması ve engelli bindikten sonra bu kapağın kapatılması bunun içinde bu salıncakların başında bir görevlinin olması gerekiyor. Ama burada öyle bir görevli yok. Engelli salıncaklarında kapak da olmadığı için olan bizim çocuklarımıza oluyor. Çok üzücü bir durum… Ayrıca uzun zamandan bu yana parkımıza belediye tarafından hiçbir bakım yapılmıyor.” diye konuştular.

Share
257 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.