Adana Güney Haber

ÇOCUKLARI GEZDİRECEK

ÇOCUKLARI GEZDİRECEK
627 views
29 Ekim 2021 - 14:32

Taksici Kerem Şahin, şehit, gazi, lösemi ve down sendromlu çocukları üstü açık nostalji araçla gezdirmek için kolları sıvadı. Şahin şimdi de 1955 model Chevrolet Belair marka 4 kapılı aracı evinin bahçesinde restore edip 2 kapılı üstü açık spor arabaya dönüştürmeye çalışıyor.

(HABER MERKEZİ)-Taksici Kerem Şahin, şehit, gazi, lösemi ve down sendromlu çocukları üstü açık nostalji araçla gezdirmek için kolları sıvadı. Şahin şimdi de 1955 model Chevrolet Belair marka 4 kapılı aracı evinin bahçesinde restore edip 2 kapılı üstü açık spor arabaya dönüştürmeye çalışıyor.

Adana’nın Merkez Sarıçam İlçesi’nde yaşayan taksici Kerem Şahin (37) şimdiye kadar 9 farklı meslekte çalıştı. Şuana kadar edinmiş olduğu bilgi ve becerileri kullanarak şehit, gazi, lösemili ve down sendromlu çocukları mutlu etmek isteyen Kerem Şahin, örnek bir çalışma başlattı.

Çocukların nostalji üstü açık araçlara daha fazla ilgi gösterdiğini belirten Şahin, “Çocukluktan bu yana nostalji araçlara ilgim vardı. Araba tamircisi değilim ama şimdiye kadar 9 farklı meslekte çalıştım. Şimdi bu mesleklerde öğrendiklerimi çocuklar için birleştirme zamanı geldi. Elimdeki oyuncak arabadan yola çıktım ve 1955 model Chevrolet Belair marka 4 kapılı arabayı 2 kapılı üstü açık spor bir araca çevirmeye karar verdim. Şuanda kapılarla ilgili bölümü tamamlamak üzereyim” dedi.

EL EMEĞİ İLE BİRE BİR TAKLİTLERİNİ YAPIYORUM

Nostalji araç tutkunlarının sosyal medya üzerinden iletişim halinde olduğunu belirten Kerem Şahin, “Yapmak istediğim projeyi yurt dışında yaşayan farklı nostalji araç tutkunları ile paylaştım. Çok büyük ilgi gördüm. Şuanda yurtdışında yaşayan yüzlerce insan benim yaptığım çalışmaları yakından takip ediyor. Pek çok insan yurtdışından yedek parça göndermek istedi, fakat bu teklifleri kabul etmedim. Bu tür araçlarda özellikle iç ve dış aksesuarlar çok önemlidir. Kaporta ve aksesuarları burada el emeği ile aslına uygun birebir benzerlerini yapmaya çalışıyorum. Motor aksamı bu kadar zor olmayacak” diye konuştu.

ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ ŞEHİR TURU ATTIRACAĞIM

Taksicilik yaptığını ve taksiye çıkmadığı zamanlarda evinin bahçesinde çalıştığını belirten Şahin, “Şehit ve gazi çocuklarının babaları bizler için canını feda etmiş. Lösemili ve down sendromlu çocukların yüzünü bir kez olsun güldürmek dünyalara bedel. İşte ben bu çocukların yüzünü güldürmek için bu yola çıktım, büyük destekler görüyorum. İnşallah bu aracım ile Adana’da şehit, gazi ve hasta çocuklara ücretsiz olarak şehir turu attıracağım” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu