hava
DOLAR 32,5544 % % 0.12
EURO 35,0223 % % 0.36
GRAM ALTIN 2.439,59 % % 0,17
ÇEYREK A. 3.988,72 % % 0,17
BITCOIN 65.202,14 % -0.764
SON DAKİKA

Çocukların “Osman Amcası” bu kez hayvanat bahçesine götürdü 

Son Güncelleme :

30 Ocak 2017 - 23:04

/ 710 views kez okundu.
Çocukların “Osman Amcası” bu kez hayvanat bahçesine götürdü 

Geçen hafta şehit ve gazi çocukları için Pozantı ilçesinde kar etkinliği organize eden Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, yarıyıl tatilinde maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları için hayvanat bahçesi gezisi düzenledi. Çocuklar “Osman amca” diye tempo tutup emniyet müdürüne sevgi gösterisinde bulundu. Çocuklar hiç hayvanat bahçesine gitmediklerini, ilk kez gidecekleri için çok heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, yarıyıl tatilinde maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları için hayvanat bahçesi gezisi düzenledi. Çocuklar, “Osman amca” diye tempo tutup emniyet müdürüne sevgi gösterisinde bulundu.
Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, göreve geldiği günden bu yana vatandaşın daha huzurlu ve güvenli bir Adana’da yaşaması için sık sık operasyonlar yapsa da çok kısıtlı zamanında sosyal sorumluluk projelerine de imza atıyor.
Geçen hafta şehit ve gazi çocukları için Pozantı ilçesinde kar etkinliği düzenleyen Ak, bu kez de okulların yarı yıl tatiline girmesiyle birlikte maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına yönelik bir proje başlattı. Ak, Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerine maddi imkanı iyi olmayan ve tatile gidemeyen öğrencilerin tespit edilerek günübirlik tatile götürmeleri talimatını verdi. Bunun üzerine harekete geçen polisler 30 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında her gün çocukları Mersin’in Tarsus ilçesindeki hayvanat bahçesine götürme planı yaptı. Bu plan doğrultusunda hayvanat bahçesine gidecek çocuklar bugün evlerinden alınarak emniyet bahçesine getirildi. Burada çocuklar hayvanat bahçesine gitmeden önce emniyet müdürü Ak ile buluştu. İlk kez hayvanat bahçesine gideceklerini, bu nedenle çok heyecanlı ve mutlu olduklarını söyleyen çocuklar, Ak’a sevgi gösterisinde bulundu.
Çocuklarla tek tek ilgilenip ihtiyaçlarını soran Ak’ın etrafını çeviren çocuklar, “Osman amca” diyerek tempo tuttu, Ak’ın elini öptü.
İlk gün yaklaşık 160 çocuk otobüslerle hayvanat bahçesine götürüldü. Bu çocukların çoğu ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan göç ederek Adana’ya gelen ailelerin çocuklarından oluşuyor. Çocuklar ilk defa hayvanat bahçesine gittikleri için çok sevindi.