Adana Güney Haber

ÇÜ İle AFAD “Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği” Protokolü İmzaladı

ÇÜ İle AFAD “Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği” Protokolü İmzaladı
54 views
04 Mayıs 2021 - 2:11

Çukurova Üniversitesi ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arasında Afet Farkındalık Eğitimi işbirliği protokolü imzalandı. Protokole göre, 2021 Türkiye eğitim afet yılı kapsamında afet farkındalık faaliyetleri, afet ve acil durum ile sivil savunma faaliyetlerinde işbirliği yapılacak.

(HABER MERKEZİ)-Çukurova Üniversitesi ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arasında Afet Farkındalık Eğitimi işbirliği protokolü imzalandı. Protokole göre, 2021 Türkiye eğitim afet yılı kapsamında afet farkındalık faaliyetleri, afet ve acil durum ile sivil savunma faaliyetlerinde işbirliği yapılacak.

Çukurova Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel ile AFAD adına İl Müdürü Gültekin Genç, “Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği” protokolünü imza altına aldı. Çukurova Üniversitesi Rektörlük makamında gerçekleşen protokol törenine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Prof. Dr. İlter Ünlü Kaplan, Prof. Dr. Süha Berberoğlu, Genel Sekreter v. Dr. Mehmet Cingöz ile AFAD yetkilileri katıldı.

İL MÜDÜRÜ GENÇ: “2021 TÜRKİYE AFET EĞİTİM YILI”

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gültekin Genç, afet ve acil durumlara ilişkin süreçlerin etkin yönetimi için gerekli çalışmaları yürüterek, ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak ve bu alanda politikalar üretmeyi amaçladıklarını hatırlatarak, AFAD ve Çukurova Üniversitesinin önemli bir işbirliğine imza attığını söyledi. Protokol kapsamında Çukurova Üniversitesi ve AFAD arasında 2021 Türkiye eğitim afet yılı kapsamında yürütülecek afet farkındalık faaliyetleri, afet ve acil durum ile sivil savunma faaliyetlerine ilişkin işbirliği çerçevesinde eş güdümlü yapılacak çalışmaların koordinasyonunun sağlayacağını kaydetti.

PROF. DR. TUNCEL: “HER AN AFETLE KARŞI KARŞIYA KALACAKMIŞ GİBİ HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”

Afetlere hazırlık sürecinin hiç bitmeyen, bilgilerin sürekli tazelenmesi ve her an bununla karşı karşıya gelinecekmiş gibi hazırlıklı olunması gereken bir durum olduğuna değinen Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, “Afetlerde oluşabilecek zararın minimize edilmesinde ilgili kamu kurumları kadar toplumun kendisine de önemli rol düşmektedir. Afetin zararlarını en aza indirmek bilinçli olmakla, bilinçlenmek ise eğitimle sağlanacaktır. Bizde bu gerçekten hareketle eğitim faaliyetleri konusunda AFAD ile koordineli bir şekilde çalışmak için “Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği” protokolü imzaladık. Protokolle, afetler öncesi yapılması gerekenler konusunda bilinçlenme ve afet sırasında doğru davranış modellerini uygulama gibi yetkinlikler kazandırmayı amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -