hava 36° Orta
DOLAR 32,5600 % % 0.13
EURO 34,9957 % % 0.3
GRAM ALTIN 2.438,79 % % 0,14
ÇEYREK A. 3.987,42 % % 0,14
BITCOIN 65.209,03 % -0.261
SON DAKİKA

ÇÜ Karataş TİOYO Mezuniyet Coşkusu

Son Güncelleme :

05 Temmuz 2017 - 0:17

/ 721 views kez okundu.
ÇÜ Karataş TİOYO Mezuniyet Coşkusu

ÇÜ Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik YO’da Mezuniyet Coşkusu

 Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 11. Dönem 2016-2017 Akademik Yılı mezunları için tören düzenlendi. Törende öğrenciler büyük bir coşkuyla keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.

ADANA (GÜNEY HABER)-Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 11. Dönem 2016-2017 Akademik Yılı mezunları için tören düzenlendi. Törende öğrenciler büyük bir coşkuyla keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.

ÇÜ Akif Kansu Konferans Salonu’nda düzenlenen mezuniyet törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, ÇÜ Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Fikret Dülger, Konaklama İşletmeciliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Cihan Yavuz ile bölümün öğretim üyeleri öğrenciler ve aileler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Danışman Öğretim Görevlisi Diler Doğruol, öğrencilere seslenerek, “Dört yıl önce zorlu bir yarıştan çıkarak üniversiteye girdiniz, uykusuz geceler ve sınavlardan sonra mezun oluyorsunuz. Şimdi nice anılar ve güzel duygular eşliğinde sizleri uğurlarken gururlu ve bir o kadarda hüzünlüyüz. Aldığınız üniversite eğitimiyle güçlü mesleki eğitim, evrensel düşünme, analiz yapabilme, ekip olarak çalışabilme, iletişim ve daha birçok yeteneği kazanmış bulunmaktasınız. Artık önünüzde yeni bir sayfa açılıyor. Hepinizin bir hedefi olduğuna inanıyorum. Hedeflerinize ulaşmada önünüze belki engeller çıkacak, bocalayacak ve hatta zorlanabileceksiniz ama başarılı olmak adına azminizle dik duracak engelleri bir bir aşacaksınız.” dedi

Konaklama İşletmeciliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Cihan Yavuz ise öğrencilerinin iyi bir eğitim alarak mezun olduklarını belirterek, “Her zaman umutlu olun. Vazgeçmemek, sahip olduklarınızı daha güçlü kılmak, sahip olmadıklarınızı elde etmek için içinizde her zaman bir umut olsun, hepinizin yolu açık olsun.” şeklinde konuştu.

Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Fikret Dülger ise, bu yıl 11. Dönem mezunlarını uğurladıklarını ifade ederek, bugüne kadar yaklaşık 500 öğrenciyi mezun etiklerini söyledi. Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu hakkında bilgi veren Prof. Dr. Dülger, bu yıl mezun olan öğrencilerin yeni bir sistemden mezun olduklarını ifade ederek 7+1 eğitim sistemi uygulamasını ilk kez bu yaptıklarını söyledi.

Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan da Çukurova Üniversitesi hakkında bilgi vererek, Çukurova Üniversitesi’nin Dünya ve Ülke sıralamasında iyi yerlerde olan bir üniversite olduğunu söyledi. Çukurova Üniversitesi’nden öğrencilerin iyi bir eğitim aldıklarını belirten Prof. Dr. Erdoğan, öğrencilerin mezuniyet sonrası üniversiteyle ilişkilerini kesmeyerek irtibatta kalmalarını önererek, ailelere de özverilerinden dolayı teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından okul birincisi İlayda Akkuş’un mezuniyet kütüğüne isimliğini çaktığı törende, mezun olan öğrenciler belgelerini aldıktan sonra anı fotoğrafı çekildi. Öğrenciler daha sonra keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı.