hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

 ÇÜ Öğrencilerine “Master Class” Eğitimi 

Son Güncelleme :

13 Mayıs 2014 - 17:32

/ 14.086 views kez okundu.
 ÇÜ Öğrencilerine “Master Class” Eğitimi 

AW088155AW088155

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADANA (GÜNEY HABER) – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı Öğretim Üyesi Viyolonsel Sanatçısı Yrd. Doç. Dr. Dilbağ Tokay, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı öğrencileriyle buluştu. “Biz evrensel bir iş yapıyoruz” diyen Yrd. Doç. Dr. Dilbağ Tokay, “Müzik dünyanın her yerine gittiğinizde kurabildiğiniz ortak iletişim biçimi. Bu dili iyi kullanmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

ÇÜ Devlet Konservatuvarı, önemli bir akademisyeni ağırladı. ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık’ın davetlisi olarak Adana’ya gelen viyolonsel sanatçısı Yrd. Doç. Dr. Dilbağ Tokay, Konservatuvar öğrencilerine Viyolonsel Master Classs kursu verdi. Viyolonselde uluslararası üne sahip olan, birçok ödül ve başarıları buluan Yrd. Doç. Dr. Dilbağ Tokay, 3 gün boyunca Çukurova Üniversitesi’ndeki yetenekli öğrencilerle özel dersler yaparak, viyolonsel alanında tecrübelerini aktardı.
Yrd. Doç. Dr. Dilbağ Tokay, Çukurova Üniversitesi’nde bulunduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, yetenekli gençlerle tanışma fırsatı bulduğunu söyledi. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın yetenekli gençleriyle ilgili bugüne kadar birçok başarı hikayesi duyduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Tokay, “Çok zengin bir şehriniz var. Gençlerinizle gurur duymanız gerekiyor” dedi.

ÖĞRENCİLERE KATILIM VE BAŞARI BELGESİ VERİLDİ
Konuşmaların ardından, Master Class eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilere katılım ve başarı belgesi verildi. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık da, Yrd. Doç. Dr. Dilbağ Tokay’a teşekkür belgesi takdim etti. 3 gün süren Master Class eğitimi öğrenci ve akademisyenlerin toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.
Alanında yetkin bir isim tarafından verilen ve özel olarak seçilmiş bir grup öğrenci ile sürdürülen bir çalışmadır. Verilen bu eğitim, kendi çalgısında ilerlemek üzere çalışmalara katılan kişilere, ileri düzeyde performans ve yorumculuk becerisi kazandırılmasına yönelik uygulamaları kapsamaktadır. Master Class eğitimi, icracının belirlenecek bir repertuvar doğrultusunda çalgısı üzerindeki teknik ve yorum gücünü artırmasına yönelik uygulamalı, yönlendirici çalışmaları içerir.