hava
DOLAR 32,9387 % % 0.12
EURO 35,4132 % % 0.08
GRAM ALTIN 2.464,06 % % -0,22
ÇEYREK A. 4.028,74 % % -0,22
BITCOIN 60.297,47 % -4.542
SON DAKİKA

ÇÜ’de “Özgüven ve İletişim”

Son Güncelleme :

05 Ocak 2017 - 23:12

/ 530 views kez okundu.
ÇÜ’de “Özgüven ve İletişim”

ÇÜ Kariyer Kulübü, Özgüven ve İletişim Söyleşisi kapsamında alanında uzman isimleri öğrencilerle buluşturdu.

ADANA (GÜNEY HABER)- Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kariyer Kulübü, Özgüven ve İletişim Söyleşisi kapsamında alanında uzman isimleri öğrencilerle buluşturdu.

Akif Kansu Toplantı Salonu’nda 2 gün boyunca gerçekleştirilen Özgüven ve İletişim Söyleşilerinde 4 farklı alanda, konusunda uzaman ve kariyerlerinin doruk noktasına gelmiş isimleri ağırlayan ÇÜ Kariyer Kulübü öğrencileri sunumlar sonrasında merak ettikleri konuları da katılımcılara sorma imkânı buldu.

Özgüven ve İletişim Söyleşileri kapsamında öğrencilerle ilk buluşan isim Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Atilla Kanbur oldu. Ankara Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Kanbur, Kahramanmaraş’tan dünyaya yayılan markalarının nasıl doğduğunu, başarılarını ve edindikleri kariyeri öğrencilerle paylaştı. Öğrencilerle bir araya gelen diğer isim ise Yrd. Doç. Dr. İbrahim İnan oldu. Türkiye Genç Liderler ve Girişimciler Derneği’nin 2002 yılı “En Başarılı Şube ve Şube Başkanı” ödülüne sahip olan Çağ Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İnan, meslek hayatındaki gelişmeleri öğrencilere anlatarak hayatından kısa kesitler sundu.

Dr. Ejder, Türkiye’nin 10 Başarılı Gencinden Biri Seçildi ve Türkiye’nin İlk Aile ve Danışma Merkezini Kurdu.

“Türkiye’nin 10 Başarılı Genci“ Yarışmasında Türkiye birincisi olan Dr. Obengül Ejder de öğrencilerle buluşan bir başka isimdi. Dr. Ejder, eğitim hayatıyla bilgiler aktararak nasıl doktor olduğunu öğrencilerle paylaştı. Hayalindeki mesleğin başka olduğunu ancak tıp fakültesini okuduğunu söyleyen Dr. Ejder, Türkiye’nin ilk aile ve danışma merkezini nasıl kurduğunu ve karşılaştığı zorlukları anlattı.

Çağ Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Koç da meslek hayatındaki kariyer tırmanışını öğrencilerle paylaştı. Asker olarak başladığı meslek hayatına birçok ödül ve başar sığdıran Yrd. Doç. Dr. Koç, akademisyenlik mesleğine girişini ve ulusalararası arenadaki eğitim ve kariyer aşamalarını anlattı. Öğrencilere mini bir de sunum yapan Yrd. Doç. Dr. Koç,  öğrencilere nasihatlarda bulundu.

Öğrencilerle son buluşan isim ise Caner Palandökenler oldu. 27 yaşında bir sigorta şirketinin müdürü olan Palandökenler, Türkiye’nin en genç bölge müdürü unvanını nasıl aldığını anlattı.  Profesyonel koç ve eğitmen olarak devam ettiği meslek hayatında bir proje olarak başlayan ve büyük ilgi gören kurucusu olduğu Nöbetçi Kütüphane uygulamasını da öğrencilere anlatan Palandökenler, kariyer hayatına yönelik anekdotları öğrencilerle paylaştı.