Adana Güney Haber

 Çukurova Belediyesinde Madencilere Saygı Duruşu

 Çukurova Belediyesinde Madencilere Saygı Duruşu
88 views
15 Mayıs 2014 - 17:45

Çukurova Belediyesi çalışanları, Soma’da yaşamını yitiren 300’e yakın madenci için saygı duruşunda bulundu. 
ADANA (GÜNEY HABER) – Çukurova Belediyesi çalışanları, Soma’da yaşamını yitiren 300’e yakın madenci için saygı duruşunda bulundu.
Çukurova Belediyesi çalışanlarının tamamı sabah 09.00’da belediyenin zemin katında toplanarak Soma’daki maden kazasında hayatını kaybedenler için 3 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Tüm Bel-Sen Adana Şube Başkanı Çetin Gürkan, “Öfkeliyiz, hesap soruyo5ruz ve Soma’daki katliamın sorumlularını biliyoruz. Özelleştirme, taşeronlaştırma politikalarını sürdürenler, maliyet düşürmek için işçilerin hayatına kastedenler ve işyerlerindeki denetimleri bile özelleştirenler Soma katliamının failidir ve hesap vermelidir” dedi.
Ölenlerin sayısının dün sabah itibarıyla 274 olarak açıklandığına dikkat çeken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Ölen her işçi, kaybedilen her memur, yitirdiğimiz her mühendis yani her can çok önemlidir. Ölümleri sayılara indirgeme yanlışlığına kapılmamalıyız. Soma’da olan; bir kazadan çok ‘Geliyorum’ diye bas bas bağıran büyük bir katliamdır ve hesabı mutlaka sorulmalıdır. ‘Soma’daki madenler araştırılsın’ diye çırpınan CHP’li vekilin araştırma önergesi neden ciddiye alınmadı, kamuoyu bilmelidir” diye konuştu.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Soma’daki maden kazasında yaşamını yitirenler için 19 Mayıs Pazartesi günü mevlit okutulacağını da belirtti. Mevlidin Turgut Özal Bulvarı üzerindeki Engelliler Parkı’na bitişik Ramazanoğlu Camii’nde saat 12.15’de başlayacağını belirten Çetin, mevlidin ardından halka helva dağıtılacağını söyledi. Başkan Çetin, bugün saat 14.00’te gerçekleştirilecek 7. Halk Günü’nde de Soma’daki katliama ayrıca değineceğini belirtti.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -