Adana Güney Haber

Çukurova GİAD’dan Soma’ya Yardım Eli

Çukurova GİAD’dan Soma’ya Yardım Eli
60 views
02 Haziran 2014 - 22:20

ÇUGİAD (3)
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), 301 işçinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan maden faciasının yaşadığı Soma’ya yardım elini uzattı.
 

ADANA (GÜNEY HABER) – Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), 301 işçinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan maden faciasının yaşadığı Soma’ya yardım elini uzattı.
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyet, maden faciasının yaşandığı Soma’ya gitti. Çukurova GİAD’ın da yer aldığı heyet, Soma Kaymakamlığı’nı ziyaret etti, ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden bir yetkili ile birlikte yaşamını yitiren madencilerin ailelerinden 5’inin evlerini ziyaret ettiler. Yaşamını yitiren madencilerin eşleri, çocukları ve yakınları ile görüşen heyet üyeleri, yanlarında getirdikleri oyuncakları çocuklara hediye ederek, onların acısını hafifletmeye çalıştı. 5 aileye nakdi yardımda bulunan heyet, Soma Maden Şehitliği’ni de ziyaret etti. Mezarlara çiçekler konuldu, dualar okundu.
Durumu görmek, bunun yanında gerek TÜGİK olarak, gerekse bireysel olarak veya dernekler bazında ne yapılabileceğini değerlendirmek için Soma ziyaretini gerçekleştirdiklerini bildiren Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, “Çok acı bir tabloyla karşılaştık. Her yaştan çocuklar, eşlerini genç yaşta kaybetmiş kadınlar var. 1,5 yaşındaki çocuklar babasız kalmışlar. İmkanları dar. İşe girdikleri için evlenip, eşya alanlar, ev alıp borçlananlar. Yurdun dört bir yanından insanlar yardıma koşmuşlar. Erzaklar götürmüşler, oyuncaklar götürmüşler. Çocukların eğitimini üstlenenler olmuş. Toplumsal bir duyarlılık, toplumsal yardımlaşmanın yine en güzel örneğini Soma’da gördük. Ülkemizdeki birlik ve beraberlik, yardımlaşma ruhu burada yine kendini göstermiş. Ancak, insanların derdi erzak değil. Hayatlarını sürdürmeleri, ayakta kalmaları için maddi ve manevi destek kadar, psikolojik desteğe de ihtiyaçları var. TÜGİK olarak yaptığımız bu ziyarette, diğer katılımcılar gibi Çukurova GİAD’ın desteği de Soma’da ihtiyaç sahiplerine ulaştı. Hem taziyelerimizi bildirdik, hem acılarını paylaştık, hem de elimizden geldiği kadar ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -