Adana Güney Haber

ÇULHAOĞLU: 30 AĞUSTOS ONURLU BİR DİRENİŞİN ADIDIR

ÇULHAOĞLU: 30 AĞUSTOS ONURLU BİR DİRENİŞİN ADIDIR
77 views
30 Ağustos 2021 - 1:56

İyi Parti Adana Milletvekili Metanet ÇULHAOĞLU, “30 Ağustos Zaferi; milletimizin ‘Ya İstiklal! Ya Ölüm!’ diyerek Anadolu’da ilelebet var olmak için verilen mücadelesinin destanıdır, dize getirilen emperyalizme karşı onurlu bir direnişin adıdır, bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır” dedi.

(HABER MERKEZİ)-İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı için Yayınladığı mesajda şunları kaydetti;

“Bütün İmkansızlıklara, yokluklara ve yoksulluklara rağmen, her türlü sıkıntılara, en ümitsiz şartlara, büyük zorluklara ve fedakarlıklara katlanılarak kazanılan 30 Ağustos Zaferi; milletimizin ‘Ya İstiklal! Ya Ölüm!’ diyerek Anadolu’da ilelebet var olmak için verilen mücadelesinin destanıdır, dize getirilen emperyalizme karşı onurlu bir direnişin adıdır, bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır. Tarihinin hiçbir döneminde esarete boyun eğmemiş Aziz Milletimizin şanlı tarihine altın harflerle yazdırdığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonucunda işgal birliklerinin ülkemizi büyük bir yenilgiyle terk ettiği emsalsiz bir kahramanlık destanının 99. yıl dönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı milletçe birlik ve dirlik içinde kutlamanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının gösterdiği azmin, kararlılığın, inanç, mücadele, birlik, beraberlik, güven ve diğer tüm anlamlarıyla değer bulduğu, Bayrak ve Vatan sevgisinin her türlü güçlüğü yendiği, Başkomutan Atatürk’ün deyimiyle “Devletimizin ölümsüz yaşayışını taçlandıran” günün adı olan 30 Ağustos Zaferi Aziz Milletimizin Büyük ve Güçlü Türkiye yürüyüşünde en büyük ilham kaynaklarından biri olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle Adana’lı hemşerilerimin nezdinde Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlar, başta bu kutlu zaferi bizlere hediye eden Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şanlı tarihimizin her döneminde bu toprakları bize ebedi vatan yapma uğrunda canını feda etmiş Aziz Şehitlerimizi rahmetle anarken, onların aziz emanetlerini ve gazilerimizi minnet ve şükranla bir kez daha selamlıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -