logo

06 Ağustos 2018

Çulhaoğlu, Enerji İhtisas Bölgesini meclise taşıdı

İYİ Parti Adana Milletvekili Dt. Mehmet Metanet Çulhaoğlu,  Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi’ni meclise taşıdı.

ADANA (GÜNEY HABER)- İYİ Parti Adana Milletvekili Dt. Mehmet Metanet Çulhaoğlu,  Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesini meclise taşıdı.

Grup Yönetim Kurulu ve İçişleri Komisyonu Üyesi Çulhaoğlu, yerli ve yabancı yatırımcının beklediği, Adana’ya enerji üssü olma avantajını sağlayacak olan Enerji İhtisas Bölgesi’yle ilgili olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yanıtlanması talebiyle soru önergesi verdi.

“HALA KAMULAŞTIRILMADI”

Ceyhan  Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin alan, sınır ve koordinatlarının 2007 yılında  tespit edildiğini anımsatan Milletvekili Çulhaoğlu,”2010 yılında bakanlar kurulu kararıyla bu alanda bulunan taşınmazların acale kamulaştırılması kararlaştırılmıştı ama halen  bu gerçekleşmedi” dedi.

Çulhaoğlu, Bakan Mustafa Varank tarafından yanıtlanması talebiyle meclis başkanlığına verdiği önergede şu soruları yöneltti: “Ne kadar ödenek ayrıldı? Bu ödenek bu güne kadar kullanıldı mı? Kullanıldıysa nerelere ne kadar kullanıldı?

Şimdiye kadar bu proje için ayrılan 1341 hektar alanın kamulaştırılması yapıldı mı? Yapıldıysa ne kadarlık alan kaç TL’ye kumalaştarıldı?

Bölge için hayati önem arz eden bu projeyi ne zaman tamamlamayı düşünüyorsunuz? Bu konuda gerçek manada bur çalışmanız var mı?  Konun önemiyle ilgili bölge halkına doyurucu bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz?

Share
203 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.