Adana Güney Haber

ÇULHAOĞLU: ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİMİZ İÇİN

ÇULHAOĞLU: ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİMİZ İÇİN
391 views
16 Aralık 2020 - 1:34

TBMM Genel Kurulu bütçe görüşmelerinde söz alan İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, “ ülke güvenliği için hayatlarını ortaya koyan muvazzaf uzman jandarmalarımız iktidardan 3600 ek gösterge ile okulda geçen sürelerinin fiilî hizmetten sayılmasını, karışıklığın giderilmesi için uzman jandarmalar, jandarma yardımcı astsubay olarak isim ve statülerinin de değiştirilmesini beklemektedirler. İsteklerini değerlendirmenizi talep ediyoruz.” Dedi.

(haber merkezi)- Metanet Çulhaoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda görüşülen 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifinin Jandarma Genel Komutanlığı bütçesi üzerinde İYİ Parti Grubu adına söz alarak bir konuşma yaptı ve bazı talepleri de İçişleri Bakanına iletti.

Çulhaoğlu yaptığı konuşmada; “İçinde bulundukları bütün zor şartlara rağmen yurt sathında güvenliğimiz için vatandaşlarımızın rahat uyku uyumalarını sağlayıp canları, kanları pahasına görev yapan kahraman jandarma güçlerimize üstün başarılar diliyorum. Görev yaparken şehit olanlara Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyor, sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Yine, görevleri esnasında gazi olan güvenlik güçlerimize sağlıklı ve sıhhatli uzun ömürler diliyorum. Ülkemizin yüzde 92’lik bölümünde güvenlik ve asayişi sağlayan, kamu düzenini koruyan Jandarma Genel Komutanlığı, terörist faaliyetlerle mücadelenin yanı sıra, uyuşturucu madde ve akaryakıt kaçakçılığı gibi yasa dışı göç konularıyla da mücadele etmektedir. Ülkemizde terör faaliyetlerine karşı verilen mücadelede devletimizin bekası, özgürlük ve demokrasimizin devamı için yüreğini ortaya koyan gazilerimiz ile şehadet mertebesine ulaşan asker, polis, sivil şehitlerimizin yakınları ile 15 Temmuz gazilerimiz, şehit ve aile yakınlarının sanki aralarında statü farkı varmış gibi tazminatlarında, aylık ödemelerinde ve sağlık giderlerinde çok farklılık olduğu ifade edilmektedir. Bu durum, kendilerini incitmekte olup bu farklılıkların en kısa zamanda düzeltilmesini, bütün gazi ve şehit aileleri adına İYİ Parti Grubu olarak iktidardan talep ediyoruz. Sayın Bakanım, ülke güvenliği için hayatlarını ortaya koyan muvazzaf uzman jandarmalarımız iktidardan 3600 ek gösterge ile okulda geçen sürelerinin fiilî hizmetten sayılmasını, karışıklığın giderilmesi için uzman jandarmalar, jandarma yardımcı astsubay olarak isim ve statülerinin de değiştirilmesini beklemektedirler. İsteklerini değerlendirmenizi talep ediyoruz.

Ben de Atatürk’ün silah arkadaşlığı şerefine nail olan, İstiklal Savaşı gazisi ve madalyası sahibi merhum Jandarma Yüzbaşı Turgut Coşkun Yenidünya’nın damadı ve Ankara İl Jandarma Alay Komutanlığı yapmış olan merhum Kenan Sökmen’in yeğeni olarak, Askerin siyasete alet edilmemesi temennisiyle Jandarma Genel Komutanlığı bütçesine İYİ Parti Grubumuzla beraber gururla kabul oy vereceğimi belirtmek isterim.” Dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -