izmir escort
hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,8383 % % 0.1
EURO 20,3282 % % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % % -2,34
BITCOIN 447.571 % -0.583
SON DAKİKA

ÇYDD Çukurova Şubesi’nde Mezuniyet Töreni

Son Güncelleme :

09 Haziran 2014 - 23:21

/ 341 views kez okundu.
ÇYDD Çukurova Şubesi’nde Mezuniyet Töreni

 

 ÇAĞDAŞ YAŞAM DERNEĞİ (4)

ÇYDD Çukurova Şubesi tarafından burslu okutulan 29 Üniversite,17 lise olmak üzere toplam 46 öğrencinin mezuniyet töreni dernek binasında yapıldı. Şube Başkanı Sibel Özgümüş törende yaptığı konuşmada “Hepimizin bildiği gibi karanlık güçler, ÇYDD’nin gerek maddi, gerekse manevi olarak yıldırmak ve yıpratmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bütün engellemelere rağmen çocuklarımızı okutmaya devam ediyoruz” dedi.

 

ADANA (GÜNEY HABER)- ÇYDD Çukurova Şubesi tarafından burslu okutulan 29 Üniversite,17 lise olmak üzere toplam 46 öğrencinin mezuniyet töreni dernek binasında yapıldı. Şube Başkanı Sibel Özgümüş törende yaptığı konuşmada “Hepimizin bildiği gibi karanlık güçler, ÇYDD’nin gerek maddi, gerekse manevi olarak yıldırmak ve yıpratmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bütün engellemelere rağmen çocuklarımızı okutmaya devam ediyoruz” dedi.

ÇYDD Çukurova Şubesi’nde yapılan mezuniyet töreninde konuşan Şube Başkanı Sibel Özgümüş, “Karanlık odaklar, çağdaşlık yolunda yürüyen derneği nasıl ve neden engellemeye çalıştı?”, “Kar fırtınalarının ardından, yüz binlerce Kardelen nasıl açtı?” Nebil Özgentürk,“Çağdaşlık için çeyrek asır” adlı hazırlamış olduğu belgeselinde böyle söylüyor.

“Hepimizin bildiği gibi karanlık güçler, ÇYDD’nin gerek maddi (Ergenekon-Poyrazköy-bitmeyen denetimler-cezalar) gerekse manevi olarak yıldırmak ve yıpratmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak Demokrasiye, Cumhuriyete, hukuka, insan hak ve özgürlüklerine dair inancımız ve direncimizle dimdik ayaktayız. Prof.TürkanSaylan’nın binlerce kardelenle yaktığı ışıkla çağdaş eğitimle, çağdaş topluma ulaşma çabamız ve ısrarımız devam edecektir.

Bugün yeni mezunlarımızla beraberiz. Henüz yolun başındalar ve eğitim süresi içerisinde kazandıkları erdemler onların yollarına ışık tutacaktır. Bu ışıklar yurdumuzun farklı yörelerine, başarılı çalışmaları ile çevresini aydınlatacaktır. Bizler mezun ederek uğurluyoruz, ancak bir taraftan da yeni yol arkadaşlarımızı karşılıyoruz.

Eğitim süreleri içerisinde çağdaş, laik ve demokratik bir cumhuriyetin yaşatılması için, geleceğimiz olan gençlere bursları ile destek olan siz bağışçılarımıza da gönülden şükranlarımızı sunuyoruz.

Yüz binlerce kardelen sizlerin desteği ve kararlılığı ile açtı. Ve karın altında açmayı bekleyen binlerce kardelenlerimiz olduğunu da unutmayalım. 29 Üniversite,17 lise olmak üzere, 46 öğrencimizi mezun ediyoruz.

Yolları, şansları ve bahtları açık olsun” dedi. Daha sonra Öğrencilerin mezuniyet belgeleri, bursları ile destek olan eğitim gönüllülerine ise plaket verildi…