Adana Güney Haber

Dalından vatandaşa taze salatalık

Dalından vatandaşa taze salatalık
386 views
29 Temmuz 2020 - 18:20

Adana’nın İmamoğlu ilçesinde yetiştirilen salatalıklar, dalından taze taze koparılarak yol kenarına kurulan tezgahlarda vatandaşlara satılıyor. Vatandaşların da büyük ilgi gösterdikleri taze salatalıklar, toplanıldıktan oldukça kısa bir süre sonra satılıyor.

(HABER MERKEZİ)-Adana’nın İmamoğlu ilçesinde yetiştirilen salatalıklar, dalından taze taze koparılarak yol kenarına kurulan tezgahlarda vatandaşlara satılıyor. Vatandaşların da büyük ilgi gösterdikleri taze salatalıklar, toplanıldıktan oldukça kısa bir süre sonra satılıyor.

Yerli salatalık da hasadın başlamasıyla birlikte taze yerli salatalıklar pazar ve manav tezgahlarını doldurmaya başladı. Pazar ve manavların yanı sıra İmamoğlu ilçesinde yetiştirilen taze, yerli salatalıklar dallarından koparılır koparılmaz yol kenarında direk olarak vatandaşlara satışı yapılıyor. Yolu İmamoğlu’ndan geçenler, yol kenarında satılan salatalıklardan almadan geçmiyorlar. Taze salatalık almak için vatandaşların gösterdikleri yoğun ilgi, bazı zamanlarda tezgahların önünde uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oluyor.

Vatandaşların taze salatalığa büyük ilgi gösterdiklerini belirten Murat Kerimoğlu; “Şuanda taze salatalık hasadını gerçekleştiriyoruz. Topladığımız salatalıkların bir kısmı tarlamızın kenarına kurduğumuz tezgahta satıyoruz. Bir kısmını ise hale gönderiyoruz. Yerli salatalığa ilgi her zaman yüksek oluyor. Çünkü dalından taze taze koparıldığı için insanların canı çekiyor. Burada satıldığını görünce de almadan geçemiyorlar. İnsanların gösterdikleri ilgiden dolayı topladığımız salatalıklar kısa süre içinde satılıyor.” ifadelerini kullandı.

Yerli salatalık fiyatı hakkında da bilgiler veren Kerimoğlu; “Tarladan toplayıp, satışa sunduğumuz taze salatalıklar şuanda 3 kilosu 10 liradan satılıyor. Biz burada dalından direk satışa sunduğumuz için yani salatalık beklemediği, tazeliğini koruduğu için bu fiyatlardan satıyoruz. Yoldan geçenler taze salatalık satıldığını görünce 1 kilo da olsa almadan geçmiyorlar. Yakında taze fasulye de çıkar ve yine aynı şekilde bahçemizden toplar toplamaz satışına devam ederiz. Ne satılırsa satılsın eğer taze ise vatandaşlar ilgi gösteriyorlar ve az da olsa mutlaka buralardan alışverişlerini yapıyorlar.” şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -