logo

Define kazısı hala gizemini koruyor

Tarsus’ta yaklaşık 1 yıl boyunca devam eden kazı sonrasında semt sakinleri evlerinde büyük hasarlar oluştuğunu söylerken, yapılan kazı ise hala gizemini koruyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-Tarsus’ta yaklaşık 1 yıl boyunca devam eden kazı sonrasında semt sakinleri evlerinde büyük hasarlar oluştuğunu söylerken, yapılan kazı ise hala gizemini koruyor.

Mersin’in Tarsus İlçesi 82 Evler Mahallesi’nde geçtiğimiz yıllarda başlayan ve yaklaşık 1 yıl devam eden define kazısı sonrasında mahallede bulunan bazı ev ve işyerlerinde hasar oluştu. Yapılan kazı nedeniyle mağdur olduklarını ifade eden mahalle sakinleri, evlerini terk etmek zorunda kaldıklarını söyledi. Yapılan kazı ile ilgili birçok iddianın ortaya atıldığını belirten mahalle sakinleri bu konuda herhangi bir resmi açıklama yapılmadığını kaydetti.

Yapılan kazı sırasında evlerinde ağır hasarlar oluştuğunu belirten 82 Evler Mahalle sakinlerinden Müzeyyen Ataseven, “Kazı yapılan yere en yakın evlerden bir tanesi de benim evim. Evimin yanında 1 yıldan fazla süren bir kazı yapıldı ki, yapılan kazı evimin altından geçti. Bu nedenle evimin duvarları çatladı, üzerimize yıkılacak diye korkuyoruz. Kazı çalışmaları yapılırken buradan çantalarla bir şeyler taşındı, fakat içinde ne vardı bilmiyoruz. Bize kimse bir şey göstermedi, şuanda kazı bitti ama hala yapılan kazı gizemini koruyor” dedi.

EVİMİ TERK ETMEK ZORUNDA KALDIM

Yapılan kazı sırasında evinin kullanılamaz hale geldiğini kaydeden 63 yaşındaki Hüsne Gül isimli vatandaş ise yetkililerden yardım istedi. Evinin kullanılamaz hale gelmesi nedeniyle başka bir ev kiralayarak oraya taşınmak zorunda kaldıklarını kaydeden Hüsne Gül, “Şuanda evime giremiyorum. Evin duvarlara eşyaların üzerine devrilmiş, yeniden duvar yapmışlar ama evin altı boş, içine girmeye korkuyoruz. Burada yapılan kazıdan herkesin haberi vardı, şimdi kazı bitti ama bizlerde evimizden olduk. Yaşadığımız bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz. Kazı sırasında ne çıkardılar bilmiyorum. Benim bildiğim burada yeraltı şehri varmış, kazı yapanlar beni aşağıda buldukları yeraltı şehrine indirmek istedi, ama ben rahatsız olduğum için inmedim. Bu yaştan sonra kiraya çıkmak zorunda kaldım, yetkililer artık sesimizi duysun” diye konuştu.

Share
514 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.