logo

Deprem sigortası yeniden gündemde

Geride bıraktığımız hafta içerisinde İstanbul’da yaşanan deprem Türkiye genelinde büyük korku ve paniğin yaşanmasına neden oldu. Deprem gerçeği ve korku ile yaşayan vatandaşlar, yaşanan son deprem sonrasında deprem sigortasının önemini bir kez daha anlayarak deprem sigortası konusunda bilgi almak ve deprem sigortalarını yaptırmak için sigorta acentelerinin yolunu tutmaya başladılar.

 Türkiye’nin birçok bölgesinin deprem kuşağı içinde yer alması ve her an deprem olabilme ihtimalinin olması nedeni ile zorunlu deprem sigortasına katılım da her geçen gün artıyor. Son yaşanan İstanbul depremi sonrasında da bilinçlenmenin daha da artması ile birlikte deprem sigortası yaptıran sayısında artışlar yaşandığı gözlendi

Ülkemizin birçok bölgesinde olduğu gibi bizim bölgemizde ve şehrimiz de deprem bölgesi olarak ifade ediliyor. Yıllar önce Adana’da da İstanbul’da etkili olan depremlerde deprem sigortasının önemini anlamıştık. Deprem sigortasının önemi yıllar içinde daha da anlaşılır oldu ve deprem sigortasına katılım da büyük artışlar yaşandı. Ancak geçen hafta İstanbul’da yaşanan ve korkusu tüm Türkiye’de hissedilen deprem, deprem sigortasının önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Çok şükür deprem sırasında çok fazla bir hasar yaşanmadı ve geçmiş yıllarda yaşadığımız kötü olaylar deprem gerçeği ile bizleri bir kez daha yüz yüze bıraktı. Bu nedenle İstanbul depremi sonrasında insanların deprem sigortasına olan ilgileri de artmış oldu.

Yaşanan deprem felaketinde geçmiş yıllarda binlerce kişi hayatını kaybetti ve binlerce ev de yok oldu. Elbette can kayıplarını geri getirmek mümkün değil ancak deprem sigortası ile evleri garanti altına almak mümkün. Deprem sigortası sayesinde yaşanabilecek deprem olaylarında ortaya çıkacak zararlar rahatlıkla tanzim edilebileceği için deprem sigortası diğer sigorta türleri arasında ayrı bir öneme sahip.

Share
972 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.