hava
DOLAR 32,5544 % % 0.12
EURO 35,0223 % % 0.36
GRAM ALTIN 2.439,59 % % 0,17
ÇEYREK A. 3.988,72 % % 0,17
BITCOIN 65.202,14 % -0.764
SON DAKİKA

“Dik durun, Asla Ümidinizi Kesmeyin”

Son Güncelleme :

11 Mayıs 2014 - 18:47

/ 666 views kez okundu.
“Dik durun, Asla Ümidinizi Kesmeyin”

Başkan Çetin ve Karalar, Albay Tekin’in annesine ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladı

 

KACE (2)KACE (1)

 

Balyoz Davasından cezaevinde yatan ve 16 yıl hapse mahkûm edilen Deniz Kurmay Albay Aykar Tekin’in, baba evini ziyaret eden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Anne Özcan Tekin’in Anneler Günü’nü kutladı. 18,5 aydır balyoz davasından cezaevinde yatan ve 16 yıl hapse mahkûm edilen Deniz Kurmay Albay Aykar Tekin’in, Yüreğir’deki baba evini ziyaret eden Başkan Karalar ve Çetin’in ziyaretinde duygulu anlar yaşanırken anne Özcan Tekin gözyaşlarını tutamadı.

 

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Balyoz davası hükümlüsü Albay Aykar Tekin’in Annesi Özcan Tekin’i ziyaret edip Anneler Günü’nü kutladı.

18,5 aydır balyoz davasından cezaevinde yatan ve 16 yıl hapse mahkûm edilen Deniz Kurmay Albay Aykar Tekin’in, Yüreğir’deki baba evini ziyaret eden Başkan Karalar ve Çetin’in ziyaretinde duygulu anlar yaşanırken anne Özcan Tekin gözyaşlarını tutamadı.

Anne Özcan’ı Anneler Günü’nü kutlayan Başkan Zeydan Karalar adaletin er ya da geç tecelli edeceğini söyledi. Karalar,”Gelinen süreçte ülkemizde gerçekten akıl almaz olaylar yaşandı. Ülkemiz öyle bir hale geldi ki kimse ne olduğunu dahi bilmiyor. Bir takım davalar, tutuklamalar, yaşandı. Ülkenin gidişatının iyi olmadığı herkes tarafından dillendiriliyor. Bizler hukukun üstünlüğüne inanan insanlarız. Adalet er ya da geç tecelli edecektir. Suçsuz masum insanların cezaevinde yatmasına kimsenin gönlü razı olmaz. Ben buradan oğlunuzun yerine Anneler Günü’nüzü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ziyaretinden dolayı duygulu anlar yaşanırken anne Özcan Tekin gözyaşlarını tutamadı. Oğlunun suçsuz yere cezaevinde yattığını belirten anne Özcan Tekin, adaletin biran önce gelmesini istedi. Tekin,”2 yıla yakın bir süre oldu. Oğlumuzun hiçbir suçu yoktu. Kendinin işlediği iddia edilen suçların tarihinde zaten kendisi yurt dışında görevdeydi. Biz bunu hâkimlere anlatma çalıştık ama bizi dinleyen dahi olmadı. Ben Anneler Günü’nde evladımın yanımda olmasını isterdim ancak olmadı. Biz biran önce adaletin tecelli etmesini ve evladımın özgürlüğüne kavuşmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Kendilerinin mahkeme heyeti tarafından dinlenilmediğini belirten Özcan Tekin Anayasa mahkemesine bireysel başvuru yaptıklarını ve biran önce karar çıkmasını istediklerini söyledi. Tekin,”Oğlumu zor şartlar altında okuttum. Kendisinin Türkiye’de olmadığı günlerde suç işlediğini iddia ettiler. Biz bunların aksini ispatladık ama bizi dinlemediler. Nusret Güner paşayı tanık olarak dinletmek istedik dinlemedi. Gemi jurnalleri ve görev yazılarıyla yurtdışında olduğunu Türkiye’de olmadığını belirttik ama dinlenmedi. Şimdi Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yaptık. Bizler adaletin biran önce tecelli etmesini umut ediyoruz”

 

BAŞKAN ÇETİN: “DİK DURUN, ASLA ÜMİDİNİZİ KESMEYİN”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Balyoz davası hükümlüsü Albay Aykar Tekin’in Adana’daki ailesini Anneler Günü’nde yalnız bırakmadı. Anne Özcan ve baba Ahmet Tekin’in elini öpen Çetin, “Adaletten ümidinizi kesmeyin. Bu ülkede hâkimler var” dedi.

Balyoz davasından tam 18,5 aydır cezaevinde yatan Deniz Kurmay Albay Aykar Tekin’in, Yüreğir’deki baba evini ziyaret eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, anne Özcan ve baba Ahmet Tekin’e “Beni de oğlunuz olarak bilin” diye seslendi. Kardeşleri Ahmet ve Yasemin’le birlikte Başkan Çetin’e hoş geldiniz diyen abla Raziye Tekin, “Balyoz kararının verildiği, kardeşimizin 16 yıl hapse mahkûm edildiği o gün babamız acıdan akciğer kanseri oldu, biz de ailece acıdan mahvolduk, adaletten ümidimizi kestik” diye yakındı.

Ziyaret sırasında hayli duygusal anlar yaşanırken hükümlü Albay Aykar Tekin’in annesi Özcan Tekin, Başkan Soner Çetin elini öperken ağlamaya başladı. Güçlükle konuşabilen anne Tekin, “Oğlumuzun hiçbir suçu yok. Suç yakıştırıyorlar, biz sadece adalet istiyoruz” dedi. Baba Ahmet Tekin ise ağlamaklı ses tonuyla “Varsa suçu, çeksin cezasını. Yoksa adalet yerini bulsun ama hemen bulsun” diye konuştu. Adaletin (mülkün) devletin temeli olduğunu söyleyen Çukurova Belediye Başkanı Çetin de Tekin ailesini şu sözlerle teskin etmeye çalıştı:

“Ben bir ceza avukatıyım. Uzun yıllar suçsuz yere yatan insanların yaşadığı acıları çok iyi bilirim. Sizleri en iyi anlayacak kişilerden biri de benim. Yerel mahkemelerin verdiği kararlar tam ve doğru kararlar olmayabiliyor, o yüzden de bozuluyor birçoğu. Hem daha Yargıtay aşaması, ayrıca Anayasa Mahkemesi süreci var. Adalet devletin temelidir. Bu ülkede savcılar var, hâkimler var. Adalet geç de olsa tecelli edecektir. Dik durun, oğlunuzla gurur duymaya devam edin, adaletten gene de ümidinizi kaybetmeyin, daha fazla üzülmeyin, metin olun.”