Adana Güney Haber

DÜĞÜN SALONLARINDA COVD-19 KURALLARI

DÜĞÜN SALONLARINDA COVD-19 KURALLARI
Ö.Fatih Şevik
Ö.Fatih Şevik( fatih@adanaguneyhaber.com )
742 views
27 Haziran 2020 - 1:13

Pandemi tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen düğün salonlarının yeniden açılması için takvim belirlendi. Temmuz ayında açılacağı ifade edilen düğün salonları gelen misafirlerin ise bir takım kurallara uymaları gerekiyor.

Haziran ayında yüzde 25 doluluk şartı ile hizmet vermeye başlayacak olan nikah salonlarının ardından Temmuz ayında da düğün salonları hizmete açılacak. Sosyal mesafe kuralına göre düzenlenecek masalara oturacak olan misafirlerin gerekli hijyen tedbirlerine de sıkı sıkıya uymaları gerekiyor.

Düğün salonlarının yeni süreç ile birlikte hangi kurallara göre hizmet verecekler.

Düğün ve nikah salonları Covit-19 salgını kapsamında bir süreliğine hizmet dışı kalmıştı. Ancak şuanda gelinen noktada normalleşme süreci ile birlikte ilk etapta Haziran ayında nikah salonları açıldı. Temmuz ayında da düğün salonlarını açılacak. Fakat burada en önemli husus alınan tedbirler doğrultusunda hijyen, sosyal mesafe, maske takma zorunluluğuna dikkat edilmesi gerekiyor.  Bu kurallara hem salonların hem de salonları kiralayan müşterilerin çok dikkat etmesi gerekiyor…

Düğün salonları önceki dönemlerde olduğu gibi tıka basa dolu olmayacak. Yüzde 25’lik bir doluluk oranında olması gerekiyor. Düğün salonuna giren herkesin tek tek ateşi ölçülecek. Kolonya ve el dezenfektanları ile hijyen korunmaya çalışılacak. Düğün öncesinde ve sonrasında mutlaka işletmeler detaylı dezenfekte işlemine tabi olacaklar. Takı töreninde takılar gelin damadın yakasına değil takı kutusuna bırakılacak. Halay çekmek isteyenler sosyal mesafeyi korumak amacıyla 1.5 metre uzunluğundaki çubuklar kullanacak. Bunlar sıkı sıkıya uyulması gereken kurallar.

Ancak  bu süreçte salonlardan ziyade daha çok açık alanlarda yapılan kır düğünlerinin daha çok tercih edileceğini tahmin ediyorum. Şuan ki tercihlerin büyük bir kısmı bunu gösteriyor. Düğünlere gelecek olan misafirlerin tedbirlere mutlak suretle uymasıdır. Bu tedbirlere ne kadar bağlı kalınırsa eski günlerdeki düğünlere kısa sürede kavuşuruz…

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -