Adana Güney Haber

Durgun: Adana yüz yüze eğitime hazır

Durgun: Adana yüz yüze eğitime hazır
1.537 views
11 Eylül 2020 - 1:43

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, 21 Eylül’de kademeli olarak başlayacak yüz yüze eğitime hazır olduklarını söyledi 

(HABER MERKEZİ)- Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, 21 Eylül’de kademeli olarak başlayacak yüz yüze eğitime hazır olduklarını söyledi.

Koronavirüs’ten tüm dünyanın olumsuz etkilendiğini eğitim konusunda açığı kapatma çalışmalarının da yapıldığını ifade eden Milli Eğitim İl Müdürü Veysel Durgun, okulların alınan önlemlerle güvenli olduğunu vurguladı.

AÇIĞI KAPATMA ÇALIŞMALRI

Veysel Durgun, “Biz Adana olarak 21 Eylül ‘de başlayacak yüz yüze eğitime hazırız. Kademe kademe de eğitim-öğretim faaliyeti hızlı bir şekilde başlayacak ama bu başlama ile yetinmeyeceğiz aynı zamanda kaybettiğimiz bu zamanın açığını kapatmaya dönük çok hızlı çalışmaya ihtiyaç var. Özellikle bütün eğitim-öğretim faaliyetini yürüten özel sektör ve devlette çalışan arkadaşlar top yekün bu arada geçen zamanın kaybını çok hızlı şekilde büyün bir takvim yılında telafi edip Haziran 2021’de bu pandemi dönemini yaşamamış gibi hazır olmamız lazım. Bunun çabası içerisindeyiz. İnşallah bütün paydaşlarla biz bu süreci bitireceğiz diye düşünüyorum” dedi.

Okul öncesi servis şoförleri ve kantin görevlilerinin bu süreçte nasıl davranması gerektiği eğitim planını hazırladıklarına işaret eden Veysel Durgun, “Mesafe, hijyen, temizlik konularına sürekli dikkat edip ettireceğiz” diye konuştu.

ÖĞRENCİLER DİKKAT ETMEMİZDE EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ

İl müdürü Veysel Durgun, “Ben bir konuda daha umutluyum bizim uzun süredir kamuoyuna alıştıramadığımız pandemi de nasıl davranılır alışkanlığını inşalllah okullarımıza gelen çocuklarımıza öğretip onların da ebeveynlerine bunu alışkanlık haline getirmeleri noktasında baskı aracı olarak kullanacağız. Süreci hep birlikte yeneceğiz” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -