hava 26° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,7878 % % 1.53
EURO 35,1602 % % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % % 2,80
BITCOIN 66.202,84 % 0.289
SON DAKİKA

‘Emekli Evleri’ Yapacağız

Son Güncelleme :

26 Mayıs 2014 - 11:21

/ 831 views kez okundu.
‘Emekli Evleri’ Yapacağız

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Yönetimini makamında ağırlayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin:

 

‘Emekli Evleri’ yapacağız

 

Her zaman emeklilerin yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediye olarak emekliler için hazırlamış oldukları projeleri en yakın zamanda hayata geçireceklerini söyledi.

Çetin, “Emekliler için başta ‘Emekli Evi’ olmak üzere çok güzel projelerimiz var. Bu projeleri en yakın zamanda hayata geçirmeye başlayacağız. Biz her zaman emeklilerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

ADANA (GÜNEY HABER)- Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi İyiyürek, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan İyiyürek ziyareti sırasında Başkan Soner Çetin’i ‘Emekliler Gecesi’ programına davet etti.

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi İyiyürek, dernek yönetim ile birlikte Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Bu yıl ‘Emekliler Günü’nü Mimar Sinan Açık Hava Amfisinde düzenleyecekleri gece ile kutlayacaklarını belirten Başkan İyiyürek, “Bu mutlu günümüz için desteklerinizi bekliyoruz. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’den Mimar Sinan Açık Hava Amfisinin o gün için bize tahsis etme sözü aldık. Sizlerin de o gün için katkılarınızı bekliyoruz. Ayrıca o gün sizleri aramızda görmekten büyük kıvanç duyarız.” dedi.

 

“EMEKLİLER İÇİN PROJELERİMİZ HAZIR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Soner Çetin ise, gerek Çukurova Belediyesi, gerek partisi ve gerekse de şahsı olarak her zaman emeklilerin yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi. 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde emekliler için önemli projeler hazırladıklarını ifade eden Başkan Çetin, “Belediye olarak hizmetlerimiz son derece muntazam ilerliyor. Çok güzel bir sistem kurduk ve bu sistemi daha da geliştiriyoruz. Ayrıca emekli vatandaşlarımız için de çok önemli projelerimiz var. Bunlardan bir tanesi ‘Emekli evi’ projemiz. İlk olarak bu projemizi en kısa zamanda hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

 

“ZİYARETLERDEN İŞ YAPMAYA FIRSAT BULAMIYORUM”

30 Mart Yerel seçimlerinden sonra göreve geldiklerini ancak ziyaret yoğunluğu nedeniyle iş yapmaya fırsat bulamadıklarını belirten Başkan Soner Çetin, her zaman halkın arasında olmak istediklerini söyledi. Başkan Çetin, “Biz halkımıza diyoruz ki; sizin gelmenize gerek yok. Ben sizin ayağınıza geleceğim. Biz burada namusluca, dürüstçe sizlerin verdiği vekaletin hakkını vereceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın.” dedi.

 

EMEKLİLER YEREL YÖNETİMDEN NELER İSTİYOR?

Başkan İyiyürek ayrıca, “Kentsel dönüşümde evi olmayan emeklilere öncelik verilmesi, emeklilere ek gelir sağlayacak projelerin yapılması, kooperatifçiliğin teşvik edilmesiyle emeklilerin ucuz konut sahibi olması, emeklilere toplumun duyarlığı ile ilgili günler tertiplenip faydalı olması, yaşlılara ve emeklilere sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetler organize edilmesi, emeklilerin öğrenim gören çocuklarına burs temin edilmesi, yaşlılar meclisi ve yaşlılar anlaşma kurulu oluşturulması, yaşlı bakım elemanları yetiştirilmesi ve bunların yerel yönetimlerde istihdam edilmesi, emeklilerin örgütlenebilmeleri için emekli derneklerine sahip çıkılması, su parasında emekliler için indirim yapılması, cadde ve mahallelerde uyarı yazısı yazılarak sigara izmaritlerinin yerlere atılmamasının temini ve çöplerin zamanında alınması” maddelerinden oluşan bir listeyi Başkan Çetin’e bir dosya içerisinde verdi.