logo

En sağlıklısı el yapımı olanı

Günümüzde genç yaşlı her yaştan insanın severek tükettiği makarnalar, el yapımı olunca daha lezzetli ve daha sağlıklı oluyor.

Aile bütçesine katkıda bulunmak amacı ile üretmeye ve çalışmaya devam eden ev hanımları şu sıralar ev yapımı ürünleri yaparak aile ekonomilerine katkı sunuyorlar. Mantıdan, erişteye, makarnaya kadar çok sayıda lezzet marifet ellerde hazırlanarak sağlıklı bir şekilde tüketiliyor.

Günümüzde insanlar artık hazır gıdalardan uzakta durmak ve el yapımı sağlıklı lezzetleri tüketmek istiyorlar. Bu durum da biz ev hanımları için aile bütçemize katkı sağlayacağım iş kolunun açılması demek oluyor. Çünkü yıllardır yaptığımız için bizlerin en iyi yaptığı işler genelde yemek ve el işleri oluyor. Şuanda aldığım siparişleri hazırlamak için makarna kesiyorum. Tamamen el açması olan yufkaları belirli aralıklarla kesiyor ve kuruması için biraz bekliyorum. Hamurunun hazırlanmasından, yufkanın açılmasına ve kesilmesine kadar tüm işlemler tüm doğallığı ile yapılıyor ve içine hiçbir koruyucu ve katkı maddesi bulaşmıyor. Bu nedenle hazır satılan ürünlere göre daha sağlıklı ve lezzetli oluyor.

İçinde bulunduğumuz dönemde kadın, erkek herkesin yoğun bir iş temposunda olması evlerinde mantı, makarna, erişte hazırlamaya vakitlerinin olmaması bizlere de iş imkanının doğmasına neden oldu. İnsanlar artık ne yediklerini bilmek istiyorlar. Bu nedenle güvendikleri yerlere bu lezzetleri hazırlatıyorlar. Bizler de evimizde kendimiz tüketecekmişiz gibi aynı hassasiyet ve özen içinde bu lezzetleri hazırlıyoruz. Böylelikle hem insanlar sağlıklı ve lezzetli gıdalar tüketmiş oluyorlar hem de bizler aile bütçemize katkı sağlamış oluyoruz.

 

Share
158 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.