logo

07 Ağustos 2018

Engelliye sağlam raporu verdiler

Yaklaşık 10 yıl önce geçirdiği rahatsızlık sırasında yanlış tedavi kurbanı olan İsmet Özgör, sağ kolunu hareket ettirememesine rağmen gittiği hastanede kendisine sağlam raporu verildiğini söyledi.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Yaklaşık 10 yıl önce geçirdiği rahatsızlık sırasında yanlış tedavi kurbanı olan İsmet Özgör, sağ kolunu hareket ettirememesine rağmen gittiği hastanede kendisine sağlam raporu verildiğini söyledi.

Adana’nın İmamoğlu ilçesinde yaşayan 68 yaşındaki İsmet Özgör, yaklaşık 10 yıl önce yaşadığı rahatsızlık nedeniyle Adana Aşkım Tüfekçi Hastanesi’nde başvurdu. Şiddetli baş ağrısı nedeniyle hastaneye gittiğini kaydeden İsmet Özgör, “Benim tedavimi yapmak isteyen doktor, omzumdan bir iğne yaptı. Yapılan bu iğne benim kolumu hareket ettirmemi sağlayan sinire denk gelmiş. Yapılan iğne o sinirin kopmasına neden olmuş. O günden sonra bir daha kolumu hareket ettiremedim” dedi.

Felçli kalan sağ kolunu tedavi ettirmek için hastane hastane dolaştığını belirten Özgör, “Son olarak Balcalı Hastanesi’ne gittim. Burada doktorlar beni ameliyat edeceklerdi. Fakat bir doktor benim ameliyat olmamı doğru bulmadı. Sonrasında o doktor, neden ameliyat olmamam gerektiğini anlatınca diğer doktorlarda beni ameliyat etmekten vazgeçti. O gün hastaneden çıkınca çok üzüldüm, hatta ağlayarak evime gittim. Yıllardır kolumu hareket ettiremiyorum.” diye konuştu.

SAĞ KOLUM FELÇLİ, TEDAVİSİ YOK

Sakat kaldığı ilk yıllarda kendisine yüzde 59 oranında engelli raporu verildiğini kaydeden İsmet Özgör, “Daha sonra bu oran yüzde 49’a düşürüldü. Şuanda sağ kolumu hareket ettiremediğim gibi, sol kolumda da rahatsızlık var. Tek başıma bir yerden bir yere gidemiyorum. Fakat buna rağmen, birkaç hafta önce gittiğim hastanede bana sağlam raporu verildi. Sağ kolumu gören sıradan bir insan bile benim engelli olduğumu anlayabilir. Sadece bir doktor değil, heyet raporu veren kurulu oluşturan doktorlar benim sağlam olduğumu düşünüyor. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Yıllarca bana engelli raporu verildi. Çünkü kolumun tedavisi mümkün değil. Bu durumda bana nasıl sağlam raporu verilir, büyük bir şaşkınlık içerisindeyim” dedi.

Share
283 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.