Adana Güney Haber

Erken ilaçlama önemli

Erken ilaçlama önemli
121 views
15 Nisan 2021 - 1:35

Haşerelerle mücadelede erken ilaçlama ev, iş yeri ve bahçelerde istenmeyen canlılarla mücadeleyi kolaylaştırıyor.

(HABER MERKEZİ)-Haşerelerle mücadelede erken ilaçlama ev, iş yeri ve bahçelerde istenmeyen canlılarla mücadeleyi kolaylaştırıyor.

Haşerelerle mücadelenin en etkili yöntemlerinden bir tanesi de erken ilaçlama. Haşerelerin henüz larvadan çıkmadan kimyasal ilaçlarla mücadele edilmesi gerektiğini söyleyen firma yöneticileri insanların bu konuda bilinçlendirmeye ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Haşerelerle larva döneminde mücadele edilmesi gerektiğini söyleyen haşere ilaçlama firması temsilcisi Ercan Güneşer, “Hava ısındıktan sonra haşere ile mücadele etmek zorlaşıyor. Bu nedenle havalar tam ısınmadan haşereler henüz larva ile ilaçlaması yapılması gerekiyor. Ayrıca haşerelerle mücadele sadece yılda bir kez yapılmaması belirli aralıkla periyodik bir şekilde yapılması gerekiyor.” dedi.

KULLANILAN İLAÇ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Haşerelerle mücadele etkili ürünlerin kullanılması ve köşe bucak demeden her yerin ilaçlanması gerektiğini kaydeden Güneşer, “Yılda bir kez ilaçlama yapmak çözüm değil. İlaçlamanın yıl içerisinde birkaç kez yapılması gerekiyor. Ayrıca, ilaçlanan konut veya işyerinin büyük bir titizlikle ilaçlanması ve hiç detayın göz ardı edilmemesi gerekiyor. Aksi halde yapılan tüm ilaçlama çalışmalarına rağmen olumlu bir sonuç elde etmek mümkün olmayabilir. Bu nedenle hem kullanılan ilacın, hem de ilaçlama yapılan alana dikkat edilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

UÇKUNLARLA MÜCADELE ETMEK DAHA ZOR

Havaların ısınmasıyla birlikte larvalardan çıkan sinek ve büyüklerin çok hızlı bir şekilde büyüyerek insan hayatını olumsuz etkilediğini belirten Güneşer, “Larvadan çıkan sinekler hemen uçmaya başlıyor. Böceklerde yine gözlerini açar açmaz etrafa dağılmaya başlıyor. Evinde veya işyerinde böcek ve sinek gören insanlar ise bundan kolaylıkla etkilenebiliyor. Bu durumu ortadan kaldırmak için evlerini ve işyerlerini ilaçlatmak isteyenlerin, hava ısınmadan ilaçlatması gerekiyor. Aksi halde larvadan çıkan uçkunlarla mücadele etmek hem daha zor hem de daha fazla zaman istiyor.” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -