hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Esendemir güven tazeledi

Son Güncelleme :

22 Ocak 2017 - 23:57

/ 375 views kez okundu.
Esendemir güven tazeledi

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin 29.Genel Kurulu Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı

 Cafer Esendemir güven tazeledi

 Çukurova Gazeteciler Cemiyeti 29.Genel Kurulu, Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı. Olgun bir atmosferde cereyan eden ve 204 üyenin katıldığı genel kurulda, 134 oy alan Cafer Esendemir güven tazelemiş oldu.

ADANA (GÜNEY HABER)- Çukurova Gazeteciler Cemiyeti 29.Genel Kurulu, Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı. Olgun bir atmosferde cereyan eden ve 204 üyenin katıldığı genel kurulda, 134 oy alan Cafer Esendemir güven tazelemiş oldu. Genel Kurulda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan seçimi yapıldı. Divan başkanlığına Samih Azmi Ezer, divan başkan yardımcılığına Yusuf Savaş Kürklü, yazmanlığa Adnan Ercan ile İnci Çeliköz seçildi.

Daha sonra Başkan Cafer Esendemir açılış konuşması yaparak, katılımlarından dolayı üyelere teşekkür etti. Faaliyet raporu ile denetim kurulu raporlarının okunarak ibra edilmesinden sonra Başkan adaylarından İsmail Başkan ve Cafer Esendemir üyelere hitaben birer konuşma yaparak seçilmeleri halinde yapacakları çalışmalar konusunda bilgi verdi.

Bu arada bazı üyeler söz alarak, Cemiyet ile ilgili konularda görüş ve önerilerini dile getirdi. Daha sonra başkanlık seçimine geçildi. Genel kurulda ilk turda başkan adaylarından İsmail Başkan, “Sonuçlar resmi olarak açıklanmadan ikinci tur oylamasından çekiliyorum. Blok yönetim kurulu listemi de çekiyor, Cafer Esendemir ve yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

Bunun üzerine Cafer Esendemir ile İsmail Başkan elele vererek üyeleri selamladı.

Yapılan sayımda İsmail Başkan 58 oy alırken, Cafer Esendemir 134 oy alarak güven tazeledi.

Cafer Esendemir genel kurulun ardından yaptığı açıklamada; Cemiyetin kurumsal kimliğini daha yukarılara taşımak için yönetim kurulu ile birlikte üzerlerine düşeni yapacaklarını, bu konuda tüm cemiyet üyelerinden destek beklediklerini ifade etti.

Yapılan oylama sonunda yeni yönetim kurulu;

Cafer Esendemir (Başkan) Sait Güleç, M.Ömer Üney, Mutlu Mete, Yusuf Baştuğ, Süreyya Uri Aksoy, Hakan Köker, Sefa Saygıdeğer, Hüseyin Arat’dan oluştu.

Denetim Kurulu; Sait Güvendir, Tevfik Dinçkalmış ve Murat Yonat, Seçici Kurul; Engin Kanber, Mehmet Aka, Fatih Karaçalı, Şahin Çoban, Ramazan Şanıvar, Onur Kurulu; Nihat Geven, Cihat Ovalı, Abdullah Bulca, Suat Hayri Akarçay, Murat Zöhre oldu.

Federasyon delegeliklerine ise; Cafer Esendemir, Mustafa Akköse, Ceyhun Özgönül ile Vural Köse seçildi.

Yeni seçilen Yönetim Kurulu, ilk toplantısında görev bölümü yapacak.