Adana Güney Haber

Evde kalmak çiçeğe ilgiyi arttırdı

Evde kalmak çiçeğe ilgiyi arttırdı
78 views
28 Nisan 2021 - 1:24

Sevginin en önemli göstergelerinden bir tanesi olan ve özel günleri daha özel hale getiren çiçeklerde artık canlı çiçek modası hakim oldu. Görünüm olarak daha şık olması aynı zamanda da verdiği kokularla insanlarda güzel duygular oluşması nedeniyle canlı çiçekler büyük ilgi görmeye devam ediyor.

(HABER MERKEZİ)-Sevginin en önemli göstergelerinden bir tanesi olan ve özel günleri daha özel hale getiren çiçeklerde artık canlı çiçek modası hakim oldu. Görünüm olarak daha şık olması aynı zamanda da verdiği kokularla insanlarda güzel duygular oluşması nedeniyle canlı çiçekler büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Özellikle pandemi nedeni ile insanların zamanlarının neredeyse tamamını evlerinde geçirmeleri çiçek yetiştiriciliğinin de artmasına neden oldu. Hem insanlara daha hoş gelmesi hem de bir çiçeği bakıp büyütmenin insanlara moral verdiğini belirten çiçekçiler, yapma çiçeklerin artık eskisi kadar ilgi görmediğini, insanların canlı çiçeklere daha bir yoğun talep gösterdiklerini ifade ettiler.

İnsanların evlerinde geçirdikleri süre artınca canlı çiçeklere daha çok önem vermeye başladıklarını kaydeden Özge Ada Coşkun; “Çiçekler özellikle de canlı çiçekler her zaman insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Zaten biz çiçek ırkı açısından geniş bir tür çeşitliliğine sahibiz. Baharda yaz mevsimine doğru papatyalar olur, güller yaz mevsiminin ve sıcak havaların vazgeçilmezidir. Sonbahara doğru çok meşhur olan kasımpatı yetişir. Her dönemin ayrı bir çiçeği vardır. Tabi güller yaz mevsiminde ve sıcak havalarda yetişir dedik ama seralarda yetişen canlı taze gülleri her daim bulmak mümkündür. Bu kadar geniş çiçek dünyasında, insanlar istediklerini seçerek sevdiklerini mutlu ediyorlar. İnsanlar malum virüs nedeni ile zamanlarının büyük bir bölümünü evlerinde geçiriyorlar ve çiçeklerle etrafı daha hoş hale getirmek istiyorlar.” dedi.

Hediye anlamında da tercihlerin daha çok canlı çiçeklerden yana olduğunu belirten Coşkun; “Eskiden doğum günlerinde, hasta ziyaretlerinde vs. hazır üretim çiçekler giderdi. Artık bunlar demode oldu. Günümüzde birçok çiçekçi artık bu tarz ürünleri satmıyor bile. Bunların yerini canlı ve saksıda çiçekler aldı. Çiçeği alanlarda çok mutlu oluyorlar bu durumdan. Çünkü o çiçeğin bakımı, büyütülmesi birçok insana moral ve motivasyon oluyor. Bu nedenle bizde çok sayıda canlı çiçek türü ile müşterilerimize hizmet sunmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -