Adana Güney Haber

Feyzioğlu: “Loğoğlu’nun İfade Özgürlüğü Vardır!”

Feyzioğlu: “Loğoğlu’nun İfade Özgürlüğü Vardır!”
77 views
23 Mayıs 2014 - 0:52

TBB Genel Başkanı Feyzioğlu: “Loğoğlu biraz daha fazla çalışsaydı bizim söyleyecek o kadar az işimiz olurdu”

 

AW096312
TBB) Genel Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Danıştay’ın kuruluş yıldönümündeki konuşmasında süreyi aştığı için kendisini saygısızlıkla itham eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu’nun ifadesinin düşünce özgürlüğü olduğunu belirterek “Herkes istediğini söyleyebilir ama Sayın Loğoğlu biraz daha fazla çalışsaydı bizim söyleyecek o kadar az işimiz olurdu” dedi.
 

ADANA (GÜNEY HABER) – Türkiye Barolar Birliği (TBB) Genel Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Danıştay’ın kuruluş yıldönümündeki konuşmasında süreyi aştığı için kendisini saygısızlıkla itham eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu’nun ifadesinin düşünce özgürlüğü olduğunu belirterek “Herkes istediğini söyleyebilir ama Sayın Loğoğlu biraz daha fazla çalışsaydı bizim söyleyecek o kadar az işimiz olurdu” dedi.
Adana Eczacı Odası’nın organizasyonuyla Seyhan Oteli’nde ‘Türkiye’de Hukuk ve Demokrasi’ konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Feyzioğlu alkışlarla karşılanırken konferans öncesinde protokolde oturmak yerine kendisine dinlemeye gelenlerin arasına karışarak bir süre sohbet edip, selfie pozu verdi. Soma’da 301 kişinin hayatını kaybettiği maden faciası için bir dakika saygı duruşunda bulunulmasını isteyen Feyzioğlu, kendisini dinlemeye gelenlerle soru-cevap şeklinde sohbet edip gündeme ilişkin yorumlarda bulundu. “Geçen günlerde, CHP Adana Milletvekili, daha doğrusu sözde Adana Milletvekili, senede 3 defa gelir kendisi, Faruk Loğoğlu’nun sizinle ilgili ‘Saygısızlık yapmıştır, yanlış yapmıştır’ söylemlerini nasıl buluyorsunuz?” sorusuyla karşılaşan Prof. Dr. Feyzioğlu, bu ifadenin düşünce özgürlüğü olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’nin en önemli sorunlarını konuşuyoruz orada. Tamamı hukuki, tamamı anayasaya dayanıyor, tamamı mesleğimizle ilgili ve 15 dakika da geç gidin yahu nereye gidiyorsanız. Dolayısıyla, bu sorunları orada konuşmak zorundaydık. Sayın Loğoğlu’nun, tabi düşünce hürriyetine saygı gösteriyorum, herkes istediğini söyleyebilir ama Sayın Loğoğlu biraz daha fazla çalışsaydı bizim söyleyecek o kadar az işimiz olurdu” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -