Adana Güney Haber

FİYATI DUDAK UÇUKLATIYOR

FİYATI DUDAK UÇUKLATIYOR
142 views
03 Kasım 2021 - 15:10

Temmuz ayında hasat edilmeye başlanan ve yaz dönemi boyunca hasadı süren tomurcuk ıhlamur tezgahlardaki yerini aldı. Fiyatının yüksekliği ile görenleri hayretlere düşüren tomurcuk ıhlamurun kilosu 300 liradan satılıyor. Fiyatının yüksekliğine rağmen 24 liralık paketlerden satın alan vatandaşlar tam bir şifa deposu olan yeni mahsul ıhlamurları tüketmeyi ihmal etmiyor.

(HABER MERKEZİ)-Temmuz ayında hasat edilmeye başlanan ve yaz dönemi boyunca hasadı süren tomurcuk ıhlamur tezgahlardaki yerini aldı. Fiyatının yüksekliği ile görenleri hayretlere düşüren tomurcuk ıhlamurun kilosu 300 liradan satılıyor. Fiyatının yüksekliğine rağmen 24 liralık paketlerden satın alan vatandaşlar tam bir şifa deposu olan yeni mahsul ıhlamurları tüketmeyi ihmal etmiyor.

Tomurcuk ıhlamur Temmuz ayının gelmesi ile birlikte hasat edilmeye başlanılmasının ardından aktarlardaki yerini aldı. Taze olarak raflara yerleştirilen tomurcuk ıhlamurunun ise faydaları saymakla bitmiyor. Birçok derde deva olan tomurcuk ıhlamurunun faydasını bilenler yaz kış fark etmeksizin bu şifa kaynağını evlerinden eksik etmiyorlar.

Tomurcuk ıhlamurunun kısa süre önce tezgaha çıktığını ve fiyatının yüksekliği ile dikkatleri üzerine çektiğini belirten Cemal Kundakçı; “Tomurcuk ıhlamur, son günlerde etkili olan yağışların sona ermesinden toplanmaya başladı ve sizlerin gördüğü üzere tezgahlardaki yerini aldı. Tomurcuk olarak isimlendirilmesinin nedeni herkesin bildiği gibi kuru hale gelmemiş olmasıdır. Ihlamurun çiçekleri olan tomurcuklar toplanır ve satılır. Daha sonra kurutularak kurutulmuşu satılıyor. Yaşı da kurusu da ayrı bir şifa kaynağıdır. Tomurcuk ıhlamurunun şifasını bilenler gelip az miktarda da olsa evlerinde tüketmek istiyorlar.” dedi.

Fiyatının yüksek olmasına rağmen vatandaşların gramla da olsa alarak bu nimetten kendilerini mahrum bırakmak istemediklerini belirten Kundakçı; “Tomurcuk ıhlamurun kilosu şuanda 300 lira civarında satılıyor. Fiyatı evet yüksek ancak şuana kadar kimse gelip de kilo olarak satın almadı. İnsanlar paraları ölçüsünde gelerek satın alıyorlar. Bitince de yine ayrı şekilde 15 liralık ya da 24 liralık paketlerden satın alarak uzun bir süre boyunca tüketmenin keyfini çıkarıyorlar. Herkese bu şifalı bitkiyi tüketmesini tavsiye ederim,” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu