logo

FİYATLAR CEP YAKIYOR

Son dönemde birçok sektörde birçok ürüne yapılan zamlar vatandaşları zorluyor. Özellikle meyve ve sebzelere yapılan zamlar, alışveriş yapmak için pazarlara gidenleri deyim yerindeyse şaşkına çeviriyor. Pazarlarda meyve ve sebzelerin fiyatları cep yakıyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-Son dönemde birçok sektörde birçok ürüne yapılan zamlar vatandaşları zorluyor. Özellikle meyve ve sebzelere yapılan zamlar, alışveriş yapmak için pazarlara gidenleri deyim yerindeyse şaşkına çeviriyor.

Pazarlarda meyve ve sebzelerin fiyatları cep yakıyor. Alışverişlerini pazarlardan yapanlar, gördükleri fiyatlar karşısında şaşkınlıklarını gözleyemezken bir an önce fiyatların normal seviyelere dönmesini istiyorlar. Geçen seneye göre fiyatların çok yükseldiğini belirten vatandaşlar, kış mevsiminde fiyatların daha artacağı yönündeki endişelerini dile getiriyorlar.

Kışa doğru fiyatların daha da yükselmesinden korktuklarını belirten vatandaşlar; “Şuanda Adana’nın neresine giderseniz gidin bütün pazarlardaki fiyatlar cep yakıyor. Domates olmuş 5 lira 6 lira. Domatesin bu kadar pahalı olmasından dolayı konserve bile yapamadık. Ispanak her sene 1 buçuk 2 liradan satılırken şuanda görüyoruz ki onun da kilosu olmuş 5 lira, havuç 4 lira ve daha birçok sebzede ve meyvede fiyatlar çok yüksek. Önümüz kış ve fiyatların daha da yükselmesi bizleri korkutuyor. Pazarlarda fiyatlar böyleyse manavlardaki fiyatları düşünemiyoruz. İnşallah fiyatlar bir an önce normale döner.” ifadelerini kullandılar.

Fiyatlardaki yükselmelerin kendilerinden kaynaklı olmadığını, kendilerinin de sattıkları ürünleri hallerden yüksek fiyatlara aldıklarını belirten Pazarcı Esnafı Hayati Kaynak; “Vatandaşlar ister istemez fiyatların yüksekliğine tepki gösteriyorlar. Ancak bu tepki bizlere değil, olmamalı da çünkü bir bunları kendi bahçemizden getirip satmıyoruz. Biz de halden yüksek fiyata alıyoruz. Örneğin domatesin şuanda halden çıkış fiyatı 4 buçuk lira. Bizde haliyle kar etmek için yapıyoruz bu işi ama inanın üzerine çok fazla bir fark koyulmuyor. Bizde fiyatların düşmesini istiyoruz ki vatandaşlar daha rahat ve daha bol miktarda alışverişini yapabilsin.” dedi.

Share
330 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.