Adana Güney Haber

Güneşin Kadınları “Hizmette Sınır Yok” Diyerek Çalışıyor

Güneşin Kadınları “Hizmette Sınır Yok” Diyerek Çalışıyor
181 views
14 Ocak 2021 - 2:05

Türkiye genelinde başlatılan Kadın Kooperatifleri kurulması çalışmaları ilk olarak Adana’da başladı. Birçok ilde olduğu gibi bir yıl önce Adana’da Güneşin Kadınları Adana Kadın Girişimi Üretme ve İşletme Kooperatifi yaptığı güzel çalışmalarla vatandaşlarımızın ilgisini çekmeye başladı.

(HABER MERKEZİ)- Güneşin Kadınları Adana kadın emeğini öne çıkaran çalışmalarına durmadan, yılmadan günbegün yürümeye devam etmektedir. Kadın emeğinin değerlendirilmesi ve kadının istihdama katılımının arttırılması amacıyla Türkiye genelinde başlatılan Kadın Kooperatifleri kurulması çalışmaları ilk olarak Adana’da başladı. Birçok ilde olduğu gibi bir yıl önce Adana’da Güneşin Kadınları Adana Kadın Girişimi Üretme ve İşletme Kooperatifi yaptığı güzel çalışmalarla vatandaşlarımızın ilgisini çekmeye başladı. Kurulduğu günden beri kooperatif başkanlığını yürüten Merve Dilara Kocacık kooperatif olarak yaptıkları hizmetleri açıklarken şunları kaydetti:

“Çalışmalarımızda hizmette sınır yoktur düşüncesiyle yola çıktık. Adana genelinde kooperatif bilinci ve farkındalığın arttırılması başarılı kooperatifçilik örnekleri ile doğrudan yerel halkla buluşturulması, kırsalda yaşanan sorunların tespit edilerek kooperatif çatısı altında çözüm üretilmesi amaçlarıyla kooperatifimiz kurulmuştur. Bu aşamada Güneşin Kadınları Kooperatif Başkanı olarak 7 kişi olarak başladığımız bu Kadın girişiminde gururlu ve umutlu bir şekilde çoğalarak 1. yılımızı dolduruyoruz. İlk başladığımız aşamada her kadının kendi içindeki gücü keşfederek neler yapabileceğine tanık olduk, yeri geldi sabah erkenden kalktık, yeri geldi paketlemeleri, servisleri tüm yönetim kurulu üyeleri olarak teker teker ellerimizle kapatıp kargoladık. Bunları hayata geçirmek bizim için çok büyük bir gururdu ve devamında çok güzel hedeflerimiz var bunları yavaş yavaş tamamlıyoruz. Bir küçük umut ve heyecanla başladık şu an yeni kurulmuş bir kadın kooperatifi olarak ve ilk defa yaptığımız bir projenin kabul edilmesiyle hedeflerimizi daha da büyüttük. Güneşin Kadınları Kadın İşletme Ve Üretim Kooperatifi olarak satış mağazamızda kadınlarımızın el emeği ile hazırladığı gıda ürünlerini ve sanat eserlerini bulabilirsiniz. Bizim inancımız her kadının ilk önce kendi hayatından tatmin olduğu kendi ekonomik gücünü kazandığı ve bu şekilde ailesine, ülkesine katkı sağladığı bir sistem geliştirmek. Hem gıda ürünlerimizin, eriştelerimizin, derviş pirincimizin, mezelerimizin, reçellerimizin tadına bakmak isterseniz hem de el yapımı eserlerimizi görmek isterseniz mağazamıza bekleriz. Destekleriniz için şimdiden çok teşekkür ederiz, hepimiz birlikte güçlüyüz.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -