hava 35° Orta
DOLAR 32,8616 % % 0.15
EURO 35,1718 % % -0.14
GRAM ALTIN 2.495,92 % % 0,25
ÇEYREK A. 4.080,82 % % 0,25
BITCOIN 63.994,57 % -2.578
SON DAKİKA

Hastane Servisini Sanat Galerisine Çevirdi

Son Güncelleme :

24 Haziran 2014 - 17:45

/ 749 views kez okundu.
Hastane Servisini Sanat Galerisine Çevirdi


AW125800

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu, eski Adana Tabip Odası Başkanı ve fotoğraf sanatçısı Dr. Ali İhsan Ökten, beyin cerrahi servisini sanat galerisine dönüştürdü.
Son zamanlarda sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin artmasının önüne bir nebze geçebilmek için bulduğu yöntemin başarılı olduğunu ifade eden Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Ali İhsan Ökten, “Yaklaşık 1 aydır bu fotoğrafları kliniğimizde sergiliyoruz. O günden beri hasta veya hasta yakınlarının daha az stresli olduklarını, daha az tartışma yaşadıklarını, hasta ve hasta yakınlarının fotoğraflara bakarak daha hoş vakit geçirdiklerini gördük. Doktor, hemşire, yardımcı sağlık personeli olarak yoğun çalıştığımız bu ortamı daha güzel kılmak, vizit yaparken boş duvarlar yerine doğa fotoğraflarıyla rahatlayalım hem de kliniğimizin görsel olarak da güzel görünmesi için böyle bir çalışma yaptık” dedi.
Bu uygulamadan çok olumlu tepkiler aldıklarını belirten Ökten, “Hasta, hasta yakını ve biz sağlık çalışanları mutluyuz. Kliniğimizde böyle bir fotoğraf sergisinin olmasının diğer amacı da hasta ve hasta yakınları hastalarını beklerken, klinikte dolaşırken kendilerini hastane ortamında değil, fotoğraf sanat galerisi ortamında hissederek streslerinden, korkularından ve endişelerinden uzaklaştırmaktır” diye konuştu.
Dr. Ökten, Beyin Cerrahi Servisi’nde sergilenen siyah beyaz ve renkli 20 fotoğrafın kendisine ve Altın Oran Doğa Grubu üyelerine ait olduğunu belirtti.