hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,7878 % % 1.53
EURO 35,1602 % % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % % 2,80
BITCOIN 66.076,01 % 0.077
SON DAKİKA

Hastane yönetiminden “Yatak Krizi” Açıklaması

Son Güncelleme :

14 Mayıs 2014 - 22:43

/ 629 views kez okundu.
Hastane yönetiminden “Yatak Krizi” Açıklaması

 

Adana Devlet Hastanesi Yöneticisi Mehmet Yağcı, Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi ile aralarında bir yatak krizi yaşanmasının söz konusu olmadığını bildirdi. Yağcı, hastanede yaşanan olayla ilgili soruşturmanın halen devam ettiğini söyledi.

ADANA (İHA) – Adana Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Mehmet Yağcı, ameliyat öncesi yaşanan tartışma sonucu hastaneden ayrılan hasta Cariye Mercan ile ilgili Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesiyle aralarında herhangi bir yatak krizi yaşanmadığını bildirdi.
Karın ağrısı şikayetiyle geldiği Adana Devlet Hastanesi’nde apandisit teşhisi ile ameliyat olmak üzereyken kocası doktorla tartıştıktan sonra buradan ameliyat elbisesi ve hasta yatağı ile ayrılarak gittikleri Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Cariye Mercan’ın, taburcu edildikten sonra iki hastane arasında “Hasta Yatağı” krizi yaşandığı yolundaki haber yalanlandı.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Mehmet Yağcı, hasta Cariye Mercan ayrıldıktan sonra hasta yatağının aynı gün ve saatlerde kendi hastanelerinde geri gönderildiği, kriz olarak adlandırılacak herhangi bir hadisenin sözkonusu olmadığını söyledi.
Dr. Yağcı ayrıca, ameliyat öncesi çıkan tartışma ve hastanın hastaneden ayrılışı ile ilgili olarak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nce başlatılan soruşturmanın henüz sonuçlanmadığını kaydetti.