hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,9803 % % 0.24
EURO 35,3375 % % 0.11
GRAM ALTIN 2.459,50 % % 0,31
ÇEYREK A. 4.021,29 % % 0,31
BITCOIN 62.150,89 % 3.309
SON DAKİKA

HDP’li Kürkçü, CHP Seçmeninden Destek İstedi 

Son Güncelleme :

23 Mart 2015 - 17:36

/ 493 views kez okundu.
HDP’li Kürkçü, CHP Seçmeninden Destek İstedi 


HDK Eş Başkanı ve HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, CHP seçmenine çağrıda bulunarak, “Eğer siz HDP’nin yanında durursanız HDP sizin sadık bir hizmetkarınız olacaktır” dedi.
ADANA (İHA) – HDK Eş Başkanı ve HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, CHP seçmenine çağrıda bulunarak, “Eğer siz HDP’nin yanında durursanız HDP sizin sadık bir hizmetkarınız olacaktır” dedi.
Adana’da HDP tarafından Mimar Sinan Amfisi’nde nevruz kutlaması düzenlendi. Nevruz ateşi yakıldıktan sonra müzik grupları müzik dinletisi sundu ve bazı parti yetkilileri konuşma yaptı. Barış sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, AK Parti’ye seslenerek, “Barışı kendi iktidarınız için kullanamazsınız. Barış halklara lazım, size değil. Halkların barış umudunu esirgemeyeceksiniz ve halkların barış talepleri eğer sizi özgürlüğe mecbur ediyorsa kabul edeceksiniz, yeni bir anayasa gerekiyorsa onu yapacaksınız veya gideceksiniz. Eğer barışı kuracak bir hükümet yoksa o hükümeti biz kurabiliriz” dedi.

“ACI GÜNLER ÇABUK UNUTULUYOR”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kürtlere yönelik ‘Neyiniz eksik’ ifadesini eleştiren Kürkçü, “Acı günler çabuk unutuluyor olabilir. 3 bin köyde mezra eksik, 2 milyon insan eksik, her evden bir genç eksik. Bunlar telafi edilmedikçe asla ve asla hakiki barışa ulaşmış olmayacağız. Bugün Adana’yı, Mersin’i, İzmir’i, Aydın’ı, İstanbul’u dolduran ve oralara hayat taşıyan Kürtler o topraklarda doğmamışlardı. Köylerinde, ilçelerde özgürce yaşarken bir gece yarısı yataklarından kaldırıldılar, yağmurlu gecelerde, karlı gecelerde sokaklara atıldılar, sürüklendiler, dövüle dövüle köylerinden kovuldular, evleri yakıldı hayvanları yakıldı mezraları yakıldı. Bunların hepsi eksik” diye konuştu.

“HDP ÇOKTAN BARAJLARI AŞTI”
HDP’nin barajı aşamayacağına yönelik söylemlere de sert çıkan Kürkçü, “HDP çoktan barajları aştı, şimdi suyu nereye akıtacağımızı tartışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Özgürlüğü elde etmek için sermaye hükümetine ihtiyaç olmadığını kaydeden Ertuğrul Kürkçü, şunları söyledi:
“AK Parti’yle anlaştılar diyenlere açıkça söylüyorum. Siz anlaştınız, 12 yıldır onları başımıza siz musallat ettiniz. AK Parti ile birlikte sizden de kurtulacağız. Ve buradan CHP’nin tabanını oluşturan milyonlarca emekçiye, kadınlara, mütevazı yurttaşımıza, çalışan insanlara, özgürlük umut eden kadınlara, hayat tarzlarının baskı altına girmesini istemeyen geçlere söylüyorum. Eğer siz HDP’nin yanında durursanız, HDP sizin sadık bir hizmetkarınız olacaktır. Umutlarınızı bürokratlara, sermaye sahiplerine yem etmek zorunda değilsiniz.”
Kürkçü, konuşmasının ardından kendini dinleyenlere çiçek dağıttı.